Problem z nagraniem filmu

Witam. Mam problem z nagraniem filmu ;/ A mianowicie film zajmuje 701 Mb(format AVI) i nie moge tego nagrać na płytę CD, ponieważ wywala błąd. Wiem, że można nagrać taki film za pomocą nero, ponieważ jest tam jakaś opcja lecz nie posiadam nero… A instalacja jest niemoiżliwa ponieważ mam bardzo stary komputer z dyskiem systemowym 4Gb z czego wolne miejsce to tylko niecałe 800 Mb… Moje pytanie brzmi, w jaki sposób nagrać taki film?

A moje pytanie brzmi, jaki to błąd?

No, że płyta ma 700Mb a film potrzebuje 701Mb. I karze wsadzić inny nośnik o większej pojemności.

Czy nagrywasz płyty z poziomu Windowsa (przeciągnij-i-upuść) czy może używasz jakiegoś innego programu do nagrywania?

Używam Ashampoo Burning Studio 6 FREE, ponieważ tak jak spomniałem wcześniej, na dysku systemowym mam niecale 800 Mb wolnego miejsca i gdy bym nagrał płytę sposobem przeciągnij i upuść to komputer by się zawiesił bo zbrakłoby miejsca na dysku systemowym(sprawdzone ;p).

Płyta 800 MB i uaktywnienie przepalania.

A czy jest możliwość nagrania tego filmu na płytę 700 MB? Czy konieczne jest kupienie płyty 800 MB?

Może nowsza wersja Ashampoo pozwoli Ci nagrać ten film. Według mnie ten 1 MB nie powinien robić żadnych większych problemów. A ja polecam do nagrywania płyt CDburnerXP.

Nero może nagrać taki film. Trzeba tylko uaktywnić opcję “Włącz tworzenie krótkiego obszaru Lead-Out”.

Wiem, ale nero nie posiadam…

Przerobić na RMVB. :wink:

Ze względu na wydajność twojego komputera oraz ilości miejsca na dysku proponuję Ci:

kup płytę 800MB, zainstaluj ImgBurn (zajmuje 2MB na dysku) i wypal płytę,

ten program automatycznie nagra Ci film bez konieczności ustawiania opcji nadpalania.

Po co płytka 800MB??? Przecież taki plik zmieści się na płytce 700 MB :expressionless:

Zainstaluj CDBurner XP lub Deep Burner (programy mało ważą) i postępuj wg kreatora. Ustaw np. Overburning lub po prostu odznacz “zakończenie płyty”

Zainstalowałem Ashampo 9 i przy jakiś zaawansowanych opcjach(domyślnych) nagrało mi ta płytę ;p

Dzięki za pomoc :wink: