Problem z nagraniem płyty dwuwarstwowej DL 8.5GB

Witam mam taki problem otóż od jakiegoś czasu nieda się u mnie nagrać płyt dwuwarstwowych ( DL 8.5GB ) posiadam dwie nagrywarki marki LG ora PLEXTOR które mają możliwość nagrywania tych płytek.Z płytami jednowarstwowymi ( 4.7GB ) niemam żadnych problemów.Chodzi oto że albo nagra mi np.do 50% lub 80% różnie i pokazuje info na ekranie że niestety nagrywanie nieudane.Programem jakim próbowałem nagrywać to:Clone wersja 2.9.1.7 lub DVDFab Decrypter ewentualnie próba w Nero wersja 8.3.2.1 także niedała pozytywnego rezultatu.Może ktoś z forumowiczów lub modelatorów tej stronki pomoże mi rozwiązać ten problem.Próbowałem nawet w pr.CloneDVD wersja 2.9.1.7 zaznaczyć ręcznie czyli z funkcji DL na opcję 8500MB niestety film nagrał się cały niby było OK ale po włożeniu i oglądaniu na odtw.stacjonarnym marki SONY model:DVP-NS730P raczej bezproblemowo czyta płyty dwuwarstwowe atu po nagraniu płyta odtwarza jakieś 70 max 85% i blok staje i słychać jak laser chce przeskoczyć i przeczytać ścieżkę ale niestety z negatywnym skutkiem.Poprostu tak jakby się pauzę zrobiło na obrazie i echo już dalej niechce nic zadziałać.Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu mego problemu.

Może już te nagrywarki siadają najprawdopodobniej laser, nie ma już tej mocy.

OK ale naraz obydwie no bez przesady.To czemu np.firmy Verbatim raczej niemiałem problemów z tymi płytkami hmmm…???Jednak według mnie firma EMTEC to dziadostwo jeśli chodzi oczywiście o płyty dvd bo jak już wyżej wspominałem kasety vhs mają extra.

No to faktyczne jeżeli płyty Verbatim wypala i jest OK to wina tych płyt EMTEC a próbowałeś na płytach SONY (lepsze) i np. Omega (gorsze)? Zobacz jak to chodzi z tymi płytami. Ciężko tak powiedzieć o co chodzi.

OK dzięki za pomoc , spróbuję tak jak radzisz i zobaczę wówczas w czym problem czy sprzęcie chociaż szczeże w to wątpię no ale to tylko sprzęt lub rzeczywiście wina płyt.Dzięki za radę i pozdrawiam.