Problem z nagraniem płyty

(Cekol1) #1

pytanie jak w temacie niedawno ściągnołem sobie demo nero 8 i jest taki problem ze jak wypalam jakieś pliki na dvd (verbatim) to nie zawsze dobrze się nagrają tz. że wypale płytke potem chce skopiować na innym kompie i niby wszystko elegancko jest ale nie da się skopiować kiedy chce skopiować to wyskakuje takie coś że: nie można skopiować błąd danych crc

czy to wina nero 8 nagrywarki czy może jakoś żle nagrywam??

(Sonnor) #2

leki chaos .. opisz problem "spokojniej" :slight_smile:

(Cekol1) #3

no porostu nagrałem sobie na płycie dvd pare plików i nie da się ich teraz na kompa zrzucić bo wyskakuje takie coś

no więc

(system) #4

spróbuj nagrywać z mniejszymi prędkościami zamiast np 32X wybierz 24X

(Krzysieek88) #5

Po prostu coś źle się nagrało, błąd CRC to błąd sumy kontrolnej, nagrywałeś pewnie jakieś archiwa.

Nagraj to na innej prędkości, ewentualnie innej płycie / programie do nagrywania.

(Cekol1) #6

gdybym tylko mógł u mnie max to 16 ale czy to może być wina tego z jaką prędkością się nagrywa ??

(Krzysieek88) #7

Może, lecz wcale nie musi, przyczyn może być wiele, czytaj mojego posta powyżej.

(Cekol1) #8

na jakich wy płytach nagrywacie jakie byście polecili ??

są jakieś darmowe i dobre ??

(Asterisk) #9

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

(Krzysieek88) #10

Ja nagrywam na różnych od najtańszych, do tych nico droższych.

Spróbuj po prostu płytę innego producenta niż teraz miałeś.

Ashampoo Burning Studio 6.5

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=37&id=2432

(Fokusmick) #11

Jaka nagrywarka :?: Jak długo jej używasz :?: Płyty CD nagrywa poprawnie :?:

(Cekol1) #12

samsung

2,5 roku

tak i dvd też czasem nagrywa normalnie a jak miałem nero 6 to wszystko było dobrze ale wina programu do nagrywania to hyba nie jest bo czemu miała by być

(Krzysieek88) #13

To wszystko jasne :P:P:P

Możliwe że nagrywarka Ci pada.

Samsung to szrot a nie nagrywarki, a już w ogóle po takim okresie użytkowania.

(Fokusmick) #14

To bardziej wygląda na błąd sprzętowy, może laser słabnie.... A DVD-RW nagrywa poprawnie za każdym razem :?:

(Cekol1) #15

ou nie dobrze nie straszcie mnie a ile teraz nagrywarki kosztują tylko takie lepszej jakości???

(Krzysieek88) #16

Ale to nie jest pewne, najpierw sprawdz inny program do nagrywania, inną płytę, ewentualnie przeczyść optykę, zobacz czy taśma jest dobrze podpięta, ewentualnie taśmę wymień na inną.

Kupno nowej to w ostateczności, a do 130zł (nawet taniej) kupisz już dobrą nagrywarkę :slight_smile:

(Cekol1) #17

teraz nagrywam wszystko na plusach ale jak ostatnio nagrywałem minusy jakiś miesiądz temu to wszystko było ok za każdym razem

a z tą moją nagrywarką też już cuda wianki są np. żeby ją otwożyć jak nie ma płyty w sirodku to trzeba walnąć w obudowe kompa żeby się otwożyła :slight_smile:

(Fokusmick) #18

Najpierw spróbuj przeczyścić soczewkę, może coś to da....

Natomiast jeśli chodzi o nagrywarkę to bezsprzecznym liderem wśród producentów wysokiej jakości tego sprzętu jest Plextor, z tym, że do tanich nie należy, koszt to ok. 400-500zł wzwyż.

Z tańszych polecam markę Pioneer, ceny od ok. 150zł.

(Krzysieek88) #19

500zł za nagrywarkę ? :o

Po co komu takie coś ?

Pioneer za te 130 zł w zupełności wystarcza do zwykłych domowych zastosowań.

(Cekol1) #20

a to ???

http://allegro.pl/item268041708__nagrywarka_pioneer_dvr_112d_nowosc_x18_zapis_.html