Problem z nagraniem płyty

pytanie jak w temacie niedawno ściągnołem sobie demo nero 8 i jest taki problem ze jak wypalam jakieś pliki na dvd (verbatim) to nie zawsze dobrze się nagrają tz. że wypale płytke potem chce skopiować na innym kompie i niby wszystko elegancko jest ale nie da się skopiować kiedy chce skopiować to wyskakuje takie coś że: nie można skopiować błąd danych crc

czy to wina nero 8 nagrywarki czy może jakoś żle nagrywam??

leki chaos … opisz problem “spokojniej” :slight_smile:

no porostu nagrałem sobie na płycie dvd pare plików i nie da się ich teraz na kompa zrzucić bo wyskakuje takie coś

no więc

spróbuj nagrywać z mniejszymi prędkościami zamiast np 32X wybierz 24X

Po prostu coś źle się nagrało, błąd CRC to błąd sumy kontrolnej, nagrywałeś pewnie jakieś archiwa.

Nagraj to na innej prędkości, ewentualnie innej płycie / programie do nagrywania.

gdybym tylko mógł u mnie max to 16 ale czy to może być wina tego z jaką prędkością się nagrywa ??

Może, lecz wcale nie musi, przyczyn może być wiele, czytaj mojego posta powyżej.

na jakich wy płytach nagrywacie jakie byście polecili ??

są jakieś darmowe i dobre ??

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Ja nagrywam na różnych od najtańszych, do tych nico droższych.

Spróbuj po prostu płytę innego producenta niż teraz miałeś.

Ashampoo Burning Studio 6.5

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=37&id=2432

Jaka nagrywarka :?: Jak długo jej używasz :?: Płyty CD nagrywa poprawnie :?:

samsung

2,5 roku

tak i dvd też czasem nagrywa normalnie a jak miałem nero 6 to wszystko było dobrze ale wina programu do nagrywania to hyba nie jest bo czemu miała by być

To wszystko jasne :P:P:P

Możliwe że nagrywarka Ci pada.

Samsung to szrot a nie nagrywarki, a już w ogóle po takim okresie użytkowania.

To bardziej wygląda na błąd sprzętowy, może laser słabnie… A DVD-RW nagrywa poprawnie za każdym razem :?:

ou nie dobrze nie straszcie mnie a ile teraz nagrywarki kosztują tylko takie lepszej jakości???

Ale to nie jest pewne, najpierw sprawdz inny program do nagrywania, inną płytę, ewentualnie przeczyść optykę, zobacz czy taśma jest dobrze podpięta, ewentualnie taśmę wymień na inną.

Kupno nowej to w ostateczności, a do 130zł (nawet taniej) kupisz już dobrą nagrywarkę :slight_smile:

teraz nagrywam wszystko na plusach ale jak ostatnio nagrywałem minusy jakiś miesiądz temu to wszystko było ok za każdym razem

a z tą moją nagrywarką też już cuda wianki są np. żeby ją otwożyć jak nie ma płyty w sirodku to trzeba walnąć w obudowe kompa żeby się otwożyła :slight_smile:

Najpierw spróbuj przeczyścić soczewkę, może coś to da…

Natomiast jeśli chodzi o nagrywarkę to bezsprzecznym liderem wśród producentów wysokiej jakości tego sprzętu jest Plextor, z tym, że do tanich nie należy, koszt to ok. 400-500zł wzwyż.

Z tańszych polecam markę Pioneer, ceny od ok. 150zł.

500zł za nagrywarkę ? :o

Po co komu takie coś ?

Pioneer za te 130 zł w zupełności wystarcza do zwykłych domowych zastosowań.

a to ???

http://allegro.pl/item268041708__nagrywarka_pioneer_dvr_112d_nowosc_x18_zapis_.html