Problem z nagraniem płyty

witam mam problem ponieważ chciałem nagrać plik na płyte DVD 4,7GB a plik zajmuje 4,45GB i wyskakuje mi mało miejsca ashampo jak i nero pokazują ten komunikat . i tu moje pytanie jak nagrać tą plytkę ??

Spróbuj darmowym ImgBurn http://www.imgburn.com

4,7 GB co pisze na płycie to nie jest 4,7 GB w rozumieniu 1024 tylko 1000 więc to jest nie całe 4,5 GB jak podaje komputer wielkość dla plików a prościej np plik o wielkości 1kB to jest 1024 bajty nie wejdzie na nośnik o pojemności 1kB tłory ma 1000 bajtów.

aha to nic z nagrania płyty ?

Nie nagrasz tak dużego pliku na DVD, rzeczywista pojemność to niecałe 4,4GB. Podobny temat: http://forum.cdrinfo.pl/f28/rzeczywista … dvd-81119/

A swoją drogą to ciekawe czemu w przypadku płyt CD nie jest tak samo naliczana pojemność (1KB=1000B) jak w przypadku HDD, DVD, pendrive itp.

Tego typu płyty mieszczą maksymalnie 4,4GB. Musisz nagrać na płycie dwuwarstwowej.

Pozdrawiam!

Lub podzielić plik na dwie części.

kosiu22 , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami panującymi na forum. Inaczej temat zostanie usunięty. Przeczytaj regulamin forum.

Normalnie na płycie 4,7GB możesz wypalić dokładnie 4,35 GB. W przypadku płyt CD można było jeszcze parę MB nadpalić, na DVD dawno nie wypalałem nic także teraz dokładnie już nie pamiętam czy na DVD można ale jeżeli, to też nie wiele. 4,45 na pewno nie wejdzie.