Problem z nagraniem Ubuntu 10.4 na płytę z opcją live cd

Ściągam Ubuntu jako plik ISO. Otwieram przez Deamon`a. Kopiuje i zapisuje pliki na płycie cd(raz robiłem przez windows a raz przez nero). Restartuje komputer z płytą w napędzie(mam ustawione w biosie żeby najpierw ruszało z płyty a dopiero później z HDD). Nic nie idzie, wczytuje się windows z Hdd. Dodam jeszcze że mam starego Knopixa(nagranego na płytę przez kolegę) i on uruchamia mi się dobrze jako live cd. Możecie mi powiedzieć co robię źle?

A po co tak kombinować? Zresztą w taki sposób nie nagra lub nagra się źle sektor rozruchowy płyty (dlatego nie bootuje).

Otwórz obraz Ubuntu (*.iso) przez Nero, potem, jeśli dobrze pamiętam, wystarczy kliknąć Nagraj.

niestety tak nagrana płyta też nie działa, wyświetla się Loading i tak sobie stoi godzinę i nic

Cześć!. Nagraj programem ImgBurn (najlepszy darmowy program tego typu). Użyj przy nagrywaniu opcji;

(zapisz obraz na dysk),mając ściągnięty wcześniej obraz iso ubuntu.

Pozdrawiam-niejan.

Okazało się że są jakieś błędy w samym pliku ubuntu(nie pamiętam dokładnie napisów z ekrany dotyczących błędnych plików). Postanowiłem pobrać Fedora 13

Sprawdź sumy kontrolne pobranego obrazu z Ubuntu.

Pozdrawiam!

Kolejny problem. Ubuntu i Fedora ładnie uruchamiają się na stacjonarnym komputerze, ale na laptopie Toshiba Satellite A350-13A ani jeden nie chce ruszyć. Wyskakują białe napisy których znaczenie nie do końca rozumiem, ale wiem że często pojawia się fraza error…(coś tam) Czy ktoś wie co się może dziać?

Może dysk Ci padł a może procesor się przegrzewa? Hmmm a może jednak nie, może nie wykrywa Ci ramu a może karta graficzna się spaliła a może masz wirusa albo po prostu brak sterowników w jądrze? Mamy dalej zgadywać? Konkrety kolego, konkrety! Napisz co to za błędy. Jeśli nic Ci nie mówią to zapisz sobie na kartce albo zrób po prostu zdjęcie. Skąd my mamy wiedzieć co tam mu dolega, nie znając chociażby błędów? Wróżek tu raczej nie ma a przynajmniej jeszcze żadnej tu nie spotkałem. Co do laptopa to napisz jego konfigurację sprzętową, myślisz że nam się chce szukać po necie z czego ten laptop się składa? Nawet jeśli by mi to zajęło 2 minuty to po co mam marnować swoje 2 minuty, skoro Tobie się nie chce napisać z jakich komponentów złożony jest laptop? Chcesz uzyskać pomoc to współpracuj.

Pozdrawiam!

@roobal a mi się zachciało poszukać z nudów :slight_smile:

Konkretniej to:

Core 2 Duo P8400 2.4GHz

ATI Mobility Radeon HD 3650 512MB RAM

RAM DDR2 800MHz 4GB

HDD 320GB 5100 RPM

Powiedz z jaką prędkością wypalasz płytę i jaka to jest płyta (marka).

Ściągaj Ubu tylko z http://ubuntu.pl/ i polecam pobieranie z FTP albo HTTP.

Wiem że to może dziwnie zabrzmieć ale miałem baardzo dawno Windowsa i muszę powiedzieć że najlepszy program jaki znalazłem do wypalania płyt to BurnAware Free 3.0.2 PL

http://www.dobreprogramy.pl/BurnAware-F … 13053.html

Ja tutaj bym stawiał na problem z kartą graficzną ale dopóki nie pokaże nam błędów to można zgadywać. Co do programu do wypalania ISO to idealny do tego i służy zresztą tylko do tego jest ImgBurn :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/ImgBurn,Pro … 13049.html

Pozdrawiam!

@robal

EEE tam. Fedora 13, jak i Ubuntu mają już domyślnie wgrane otwarte sterowniki ATI, które powinny działać bezproblemowo z LiveCD. Na Fedora 13 LiveCD można mieć Compiza w niektórych przypadkach.

Co do tego czytania z płyty, to najpewniej albo wina płyty jest, albo nagrywarki. Innych możliwości nie widzę :slight_smile:

Dziwi mnie tylko fakt że na stacjonarnym działa(nagrywałem z laptopa) a na laptopie już nie