Problem z nagraniem Windowsa 7

(Sicu (Final)) #1

Kupiłem sobie laptopa ASUS X5DIJ

I zawsze przy uruchomieniu pokazuję się program AI Recovery Burner, aby nagrać Obraz płyty z Windows 7

Zmarnowałem już może z 10 płyt na nagranie tego :confused:

Albo błąd wyskakuje, albo pisze że się nagrało a czysta płyta, albo inny błąd od razu przy uruchomieniu.

Czytałem na innym forum aby nagrać na płytę innej firmy, ale dalej nie działa :confused:

Znacie może jakieś inne programy aby to nagrać?

(Cedar) #2

To może napisz jakich płyt używasz (marka)? Do tego Twój napęd może być wybredny i przyjmować np. tylko DVD-R w już DVD+R nie.

(Sicu (Final)) #3

Używałem DVD-R i DVD+R

bez różnicy

Pamiętam że używałem płyty TDK i tańsze Fiesta

Szkoda mi już na ten program kasy :confused:

(system) #4

Jak Cię denerwuje, że stale sie uruchamia, to wyłącz mu uruchamianie, właśnie w tym pojawiającym się na starcie okienku.

Pytanie, czy w ogóle masz partycję Recovery w komputerze?

Jeśli jej nie ma, to program (a do tego wyłącznie służy), nie może jej nagrać!

(Sicu (Final)) #5

Nie denerwuje mnie to ale chce nagrać, bo muszę zrobić formata a nie mam płyty

A jak sprawdzić tą partycję recovery?

(toones) #6
  1. Partycję Recovery masz na bank - tworząc kopię systemu przez ten program, nagrywasz tak naprawdę obraz partycji Recovery... Mówię o przypadku notebooków z pre instalowanym systemem. Ostatnio często są podobne tematy, aż człowiek może się zirytować jakie bzdury ludzie tutaj wypisują.

Zaraz po uruchomieniu notebooka wciśnij F9, dostaniesz się do kreatora przywracania systemu.

Pozdrawiam.

(Sicu (Final)) #7

Naciskam ale za bardzo nie rozumiem o co chodzi i do czego służy to

(system) #8

Menu Start > prawym klawiszem myszy na Komputer > Zarządzaj > Zarządzanie dyskami. W oknie powinna być m.in. widoczna partycja Recovery. Może mieć jakąś dziwaczną nazwę. Jeśli jej nie ma, to AI Recovery Burner nie ma z czego wypalić płyty DVD.

(toones) #9

Powinieneś móc wywołać kreator instalacji systemu Windows z partycji Recovery. Spróbuj wcisną F9 w zanim uruchomi się bootloader Windowsa.

Aby sprawdzić czy masz partycję Recovery, kliknij PPM na Mój Komputer, Zarządzaj a następnie zarządzanie dyskami:

z.png

Powinieneś mieć tam partycję, która nie ma swojej litery i zajmuje ok 8-10GB.

U mnie tego nie ma, ponieważ kupiłem notebooka bez systemu, z racji że posiadam licencję w wersji BOX.

Wg. rys. okno nr 1, to powinna być u Ciebie partycja Recovery.

Możesz zapodać tutaj screena, to się obada co i jak.

(Sicu (Final)) #10

dyskskks.jpg

Co o tym sądzicie?

(system) #11

Moim zdaniem, na tej partycji (tej pierwszej) nic nie ma. Żadnych danych, ani żadnego systemu plików.

W moim laptopie (Acer) ta partycja (ok.13 GB), tzw. Recovery, ma jednak konkretną nazwę "PQSERVICE" (mimo braku litery dysku), a także oznaczony system plików jako NTFS. Podaję to jako przykład.

(toones) #12

Więc kolega wyżej jest w błędzie, posiadasz sprawną partycję Recovery. Możesz ew. zgłosić się do producenta o wydanie nośnika DVD z systemem. Zgłoś problem z wykonaniem własnej kopi. Ew. zajrzyj na forum techniczne Asus. Załóż temat, może akurat znajdzie się ktoś, kto pomoże.