Problem z nagrywaniem DVD DL

Witam, ostatnio kupiłem sobie płyty DVD DL, jednak pojawił się pewien problem.

Jedna nagrała się OK, a 2 już nie, więcej nie próbowałem.

Nagrana o była nagrywana przez Nero, pozostałe 2 to jedna przez Nero, druga przez BurnAware.

Moja nagrywarka to LG GSA-4167B, odczytuje płyty DVD DL i nagrywa je z max. prędkościa 2.4x

Proszę o pomoc.

Nigdy nie miałem takiego problemu :confused:

PS: Płyty są marki PLATINUM (DVD+R DL)

ImgBurn i nagrywasz z maksymalną prędkością bez żadnego problemu. Używam tylko tego programu od lat i nigdy nie miałem problemów z nagrywaniem. Używam jednak wyłącznie płyt Verbatima

( u mnie też nagrywarka LG z tym, że zewnętrzna)

U mnie też nagrywa max., po prostu nagrywarka ma już swoje latka i nie wykręci 8x na DVD DL, co do prędkości nie mam zastrzeżeń.

Tylko chodzi o to, że nagrywa, wszystko zakończone pomyślnie, a nie da się odczytać :confused:

Nie instalowałeś przypadkiem jakiegoś wirtualnego napędu jak np. Daemon Tools? To najczęstszy problem…

Mam tylko UltraISO, to znaczy miałem ;p

Ale dlaczego jedna nagrała się ok, a reszta już nie?

UltraISO również oferuje instalację wirtualnego napędu. Sprawdź menedżer urządzeń pod kątem zbędnych sterowników zaznaczając wskazaną opcję

beztytuukfh.png

Wiem, wiem, właśnie po to miałem ten program :slight_smile:

Sprawdzę wszystko, ale to już jutro.

Nawet jak nie pomoże to i tak wielkie dzięki :wink:

Bo nie pomyślałbym, że może byc problem przez takie programy.

Prawdopodobnie,nie raczej na pewno przyczyną są płyty.A raczej kiepska jakość.Ale nagrał Nero do końca,czy w trakcie nagrywania wystąpił błąd.

Jeśli wystąpił błąd w czasie nagrywania to wyczyść delikatnie soczewkę[np.patyczkiem do uszu lub płytą czyszczącą]

Dalej nie wiem co jest :confused:

Zapis zakończony pomyślnie itp. a gdy chce odczytać to komputer przestaje reagować.

Pomóżcie, proszę :confused: