Problem z nagrywaniem dźwięku pianina - zepsuta jakość

(Syltaka) #1

Witam.

Jestem pianistką i mam zamiar wraz z przyjaciółkami nagrać płytę - połączyć podkłady z wokalem. Tylko że podczas nagrywania występuje taki problem: http://w987.wrzuta.pl/audio/4SIb6ci0rZT/proba_druga (w linku efekt). Szczególnie zwróćcie uwagę od 5 sekundy. Jest to straszne zniekształcenie psujące cały efekt. Jakby co to mam zwykły instrument młoteczkowy, ale i tak sądzę, że wina leży w hardware / software / ustawieniu mikrofonu. Może mi jakoś pomożecie? :roll: Aaa i jeśli miałoby to jakiekolwiek znaczenie - nagrywam mikrofonami lepszej jakości niż takie zwykłe "skype'owe". Bardziej profesjonalnymi.

(pstrowsky) #2

Brzmieniowo to bardzo niefajnie wyszło, niestety słychać jakieś dziwne przydźwięki, które sugerują, że mikrofon był umieszczony zbyt blisko pianinowych flaków, poza tym dźwięk jest głuchy co z kolei sugeruje bardzo słabą jakość zastosowanego mikrofonu do tego kompresja do MP3 również robi swoje. Żeby nagrać taki instrument jak pianino nie wystarczy "trochę lepszy mikrofon" w domowych warunkach znacznie lepiej będzie zdobyć dobrej jakości pianino elektroniczne, efekt brzmieniowy będzie znacznie lepszy.

Aby nagrać pianino w domowych warunkach potrzebujesz minimum dwóch bardzo dobrej jakości mikrofonów pojemnościowych, tutaj jest mały filmik, który może coś więcej wyjaśni.