Problem z nagrywaniem i kasowaniem DVD+RW

No więc… Jestem świeżo po instalacji czystego systemu, poinstalowałem wszystkie programy co zwykle i pojawił się problem z nagraniem DVD+RW. Nagrywarka/program (Nero 7.9.6.0) widzi tą płytę jako zwykłą DVD, ale mimo to nie chce na niej nagrywać ani wymazywać danych, próbowałem też nagrać obraz przez UltraISO ale taka sama sytuacja jak w przypadku Nero :frowning: Powiem tylko, że jakieś 3 dni temu nagrywałem i formatowałem tą płytę i wszystko było bezproblemowo. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną tego dziwnego zachowania nagrywaki/softu?

PS. Dodam tylko, że po ponownej instalce systemu zainstalowałem najnowszego Daemon Toolsa (4.10.0215.0), który, widzę że bardzo się zmienił od poprzedniej wersji i może on instaluje jakiś składnik, który powoduje ten problem…?

Pomocy!

Pozdrawiam.

Jaka to nagrywarka??

Jeśli możliwe uaktualnij firmware nagrywarki.

Jeśli ma stary firmware może mieć problemy z poprawnym rozpoznawaniem nawet dwóch takich samych płyt

Nagrywarka taka jak w sygnaturce - Nec DVD-RW ND-4571A

Właśnie odinstalowałem Daemon Toolsa i wszystko wróciło do normy :slight_smile: Wygląda na to, że nowy DT wprowadza zamieszanie w sofcie do nagrywani.

zdarza się że potrzeba uaktualnic bios płyty głównej żeby nagrywarka nie świrowała :wink:

Ostatnio, gdy aktualizowałem bios to z ledwością postawiłem kompa na nogi :confused: Coś mojej płycie nie spodobała się aktualizacja i komputer nie chciał się włączyć, trzeba było przywrócić poprzedni bios.