Problem z nagrywaniem płyt Audio

Problem:

Do nagrywania używam programu nero. Mam dwie nagrywarki Liteon, jedna dvd druga cd.

Wkładam czysty nośnik do jednego napędu i płytę z muzyką do drugiego. Odpalam normalnie procedurę nagrywania. Przebiega ona pomyślnie, brak żadnych błędów. Prędkość zapisu zróżnicowana na różnych już próbowałem zawsze był ten sam efekt.

Po nagraniu takiego nośnika wkładam go do odtwarzacza cd. W nim jest normalnie napisane ile jest utworów oraz jaki jest łłączny czas płyt. Wciskam “play” i zaczyna się. Słychać takie jakby trzaski, prykanie no nie wiem jak ten dźwięk nazwać.

Kiedy wkładam taką płytę do napędu w komputerze i próbuje ją odtworzyć zawiesza mi się winamp.

Pragnę zauważyć, że płyty które są prawidłowo nagrane i chodzą bez problemowo na sprzęcie Audio po włożeniu do komputera napędy oba pokazują, że nośniki są puste, znajdują się na nich pliki, ale każdy ma po ok 1 kb. Grają normalnie na komputerze.

Problem z nagrywaniem występuję tylko w tym przypadku, inne rodzaje nagrywania np. muzyka z dysku, filmy itp. postępują bezproblemowo.

Napędy czytają również inne płyty np. z grami itp.

Czy wie ktoś co mogło się stać ?? Jak temu zaradzić ?

W sumie niedawno kupowałem kompa więc zawsze mogę z nim jechać do serwisu żeby mi go zrobili, jednakże wolałbym sam coś w nim naprawić. Szczególnie, że w starym szło mi to nie najgorzej. Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam.

może porostu za szybko nagrywasz płytę audio

taka płytę max 16razy puszczaj

Pytanie najbardziej jednak dotyczy płyt - czyli firmy -

drugie to prędkość nagrywania.

Może zwalona płyta jest… spróbuj nagrać inną jeszcze raz.

Przecież napisałem, że próbowałem już na różnych prędkościach. Ojciec nagrywa na najniższych od wielu lat bo tak uważa, ze jest najlepiej więc to nie jest wina prędkości.

Płyty też raczej nie. Były to TDK, Verbatim, Benq, Hawk. Próbowałem również na płytach cd-rw. To samo, czyli nic.

Prędkość do nagrywania audio max 4X

Jeżeli robisz kopię płyty, nie kopiuj jej w “locie”, najpierw zapisz płytę na dysk w formie “obrazu”, a później go wypal na czystym nośniku.

Poza tym zwróć uwagę na wszystkie opcje nagrywania płyty audio…usuwanie ciszy na końcu utworów, itp.

PS. Może kopiujesz płyty “zabezpieczone przed kopiowaniem” :stuck_out_tongue:

lepiej skopiuj na dysk później na płytę bo może być trochę porysowana ta płyta i dlatego szumy wystepuja

Tak wiem, że prędkość 4x jest najlepszą do zapisu plików Audio. Taką właśnie mój ojciec stosuje.

Nie róbcie sobie żartów :-o

Przy starym komputerze kopiowałem w locie, a teraz jest nowy i mam takie kombinacje tworzyć z obrazem itp. itd.

Nie ma mowy tu musi być jakaś rada na to.

Pytasz więc odpowiadamy… nie ma tu nic z żartów. 8)

Osobiście nigdy - mimo, że w komputerze mam trzy nagrywarki - nigdy nic w locie nie kopiuję. Tym bardziej Audio. Ale… to kwestia indywidualnego wyboru.

poza tym jakie to Nero - pełny pakiet czy wersja dołączana do nagrywarki, może brak w nim kodeków/dekoderów, albo coś sie pokręciło. Przeinstaluj Nero.