Problem z nagrywaniem płyt. Nagrywarki nie wykrywają płyt

Witam!

Jakimś cudem nie mogę nagrywać płyt w żadnej swojej nagrywarce:/ Mam dwie nagrywarki: NEC DVD_RW ND-3551A i LITE-ON LTR-52327S. Teraz jak chce nagrać płytę którą nagrywałem 3 dni temu i było wszystko ok (płyta -RW) pokazuje że nośnik nie prawidłowy. Tak samo jest z płytami jednokrotnego zapisu. Myślałem że to problem programu Nero ale próbowałem też innymi programami nagrywać i jest to samo. Już nie wiem co robić. Syfów żadnych nie mam bo komputer skanuje na bieżąco. Nic nie zmieniałem w ustawieniach nagrywania.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Popróbuj z innymi płytami. Odinstaluj kanał IDE w menedżerze urządzeń, na którym są podłączone nagrywarki i restart. Coś robiłeś i przestało nagrywać?

zainstaluj ASPI

czy za pomocą Windows’a można nagrać :?:

moze po prostu użyłeś tzw. nagrywania jednosesyjnego, a nie

wielosesyjnego; na płytę jednosesyjną nic już nie można nagrać!

Nie nic nie robiłem.

Też nie można nagrywać. W żadnym programie nagrywanie nie idzie.

Próbowałem wszystkie możliwe sposoby nagrywania i dalej nic.

Pozdrawiam

Edit: Zainstalowałem to ACPI ale nie pomogło. Chyba będę musiał sformatować kompa :confused:

Robiłeś?

Robiłem ale nie pomogło. Na szczęście już wiem co było przyczyną. Alcohol 120% trial gryzł się z nagrywaniem chyba przez złe sterowniki ACPI. Zainstalowałem Alcohol 52% i już problem został rozwiązany. Temat można zamknąć. Dziękuje wszystkim za pomoc.