Problem z nagrywaniem ;/

(Paulineczka_) #1

Witam serdecznie i proszę o pomoc :slight_smile: Otóż problem mam następujący: ściągnęłam sobie właśnie program deep burner do nagrywania zdjęć i filmów i zrobić tego nie mogę, gdyż pojawia mi się informacja, że: "napęd nie jest gotowy. napęd jest prawdopodobnie zajęty, lub nie włożono do niego nośnika" ;/;/ :? :? płyta jest oczywiście włożona. Co ja mam zrobić, bardzo proszę o pomoc.

(Seba86mu) #2

Spróbuj włożyć czystą płytę innej firmy.

(Paulineczka_) #3

nie pomaga włożenie żadnej płyty. W jaki sposób moge sprawdzic czy nagywarka działa ??

(Seba86mu) #4

A płyty CD\DVD odtwarza poprawnie ?

Uruchom program do nagrywania, kopiowania płyt (np. Ashampoo Burning Studio 6.6). Wybierz: "Nagraj pliki lub foldery", dodaj pliki, które chciałabyś nagrać na płytę (np. muzyka, zdjęcia) i wybierz: "Nagraj".

(Paulineczka_) #5

Kurcze ;/ no i w tym programie wyskakuje, ze w napędzie nie ma zadnej płyty ;/ co to może oznaczac/?

(Seba86mu) #6

A czy na pewno wkładasz czystą płytę ?

(Paulineczka_) #7

KUrcze no pewna jestem. Pojecia nie mam co to moze byc nie tak ;/ juz mnie @ trafia

Z odtwarzaniem czasem sa problemy, ale raczej z DVD

(Seba86mu) #8

Przeczyść napęd płytą czyszczącą do napędów optycznych (koszt ok. 10-15 zł. w hipermarkecie - najtańsza).

Jeżeli to nie pomoże, to pozostaje Ci aktualizacja Firmware tej nagrywarki, ewentualnie - jeżeli laptop jest na gwarancji - reklamacja laptopa (konkretnie nagrywarki).

Jaki to nagrywarka ? (producent, model)

Sprawdzisz to programem EVEREST.

Otwórz program, ikona Magazyn, ikona Napędu dysków optycznych i spisz pełną nazwę i model Twojej nagrywarki z pozycji: Opis urządzenia (na samej górze).

Napisz, co to za laptop (producent, model)

Jaki zainstalowany jest w nim system operacyjny ?

(Paulineczka_) #9

Przeczyszczenie plyta nic nie daje, bo juz to robilam ;/

Opis urządzenia

_NEC DVD+-RW ND-6650A

MF4214E XPA748G SCSI CdRom Device

FUJITSU SIEMENS AMILO PRO V2030

WIndows XP profesional

(Seba86mu) #10

Paulineczka_ , pobierz nowe Firmware dla Twojej nagrywarki -> STĄD.

Pozamykaj wszystkie zbędne programy (odtwarzacze muzyki, filmów, komunikatory, przeglądarki internetowe - tak, aby nic nie przeszkodziło w aktualizacji Firmware), wyjmij płytę z napędu, jeżeli się w nim znajduje.

Jeżeli bateria w Twoim laptopie jest na wykończeniu, to podłącz go do gniazdka sieciowego.

Wypakuj pobrane archiwum i kliknij dwukrotnie na znajdujący się tam plik.

Podczas aktualizacji nie klikaj zbędnie, nie zamykaj programu aktualizującego, nie otwieraj zbędnych programów.

Po zakończeniu aktualizacji uruchom ponownie komputer.

(Paulineczka_) #11

WYswietla sie takie oto cos;

nec Drive Firmware Utility

Target NEC ND-6650A is not found correctly

;/