Problem z nagrywaniem ;/

Witam serdecznie i proszę o pomoc :slight_smile: Otóż problem mam następujący: ściągnęłam sobie właśnie program deep burner do nagrywania zdjęć i filmów i zrobić tego nie mogę, gdyż pojawia mi się informacja, że: “napęd nie jest gotowy. napęd jest prawdopodobnie zajęty, lub nie włożono do niego nośnika” ;/;/ :? :? płyta jest oczywiście włożona. Co ja mam zrobić, bardzo proszę o pomoc.

Spróbuj włożyć czystą płytę innej firmy.

nie pomaga włożenie żadnej płyty. W jaki sposób moge sprawdzic czy nagywarka działa ??

A płyty CD\DVD odtwarza poprawnie ?

Uruchom program do nagrywania, kopiowania płyt (np. Ashampoo Burning Studio 6.6). Wybierz: “Nagraj pliki lub foldery”, dodaj pliki, które chciałabyś nagrać na płytę (np. muzyka, zdjęcia) i wybierz: “Nagraj”.

Kurcze ;/ no i w tym programie wyskakuje, ze w napędzie nie ma zadnej płyty ;/ co to może oznaczac/?

A czy na pewno wkładasz czystą płytę ?

KUrcze no pewna jestem. Pojecia nie mam co to moze byc nie tak ;/ juz mnie @ trafia

Z odtwarzaniem czasem sa problemy, ale raczej z DVD

Przeczyść napęd płytą czyszczącą do napędów optycznych (koszt ok. 10-15 zł. w hipermarkecie - najtańsza).

Jeżeli to nie pomoże, to pozostaje Ci aktualizacja Firmware tej nagrywarki, ewentualnie - jeżeli laptop jest na gwarancji - reklamacja laptopa (konkretnie nagrywarki).

Jaki to nagrywarka ? (producent, model)

Sprawdzisz to programem EVEREST.

Otwórz program, ikona Magazyn, ikona Napędu dysków optycznych i spisz pełną nazwę i model Twojej nagrywarki z pozycji: Opis urządzenia (na samej górze).

Napisz, co to za laptop (producent, model)

Jaki zainstalowany jest w nim system operacyjny ?

Przeczyszczenie plyta nic nie daje, bo juz to robilam ;/

Opis urządzenia

_NEC DVD±RW ND-6650A

MF4214E XPA748G SCSI CdRom Device

FUJITSU SIEMENS AMILO PRO V2030

WIndows XP profesional

Paulineczka_ , pobierz nowe Firmware dla Twojej nagrywarki -> STĄD.

Pozamykaj wszystkie zbędne programy (odtwarzacze muzyki, filmów, komunikatory, przeglądarki internetowe - tak, aby nic nie przeszkodziło w aktualizacji Firmware), wyjmij płytę z napędu, jeżeli się w nim znajduje.

Jeżeli bateria w Twoim laptopie jest na wykończeniu, to podłącz go do gniazdka sieciowego.

Wypakuj pobrane archiwum i kliknij dwukrotnie na znajdujący się tam plik.

Podczas aktualizacji nie klikaj zbędnie, nie zamykaj programu aktualizującego, nie otwieraj zbędnych programów.

Po zakończeniu aktualizacji uruchom ponownie komputer.

WYswietla sie takie oto cos;

nec Drive Firmware Utility

Target NEC ND-6650A is not found correctly

;/