Problem z nagrywaniem

Mam problem z nagryw dvd . Na 10 prob raz sie uda. Zmarnowalem mase plyt. Albo naped kreci sie jak szalony i dlugo,dlugo nic a potem info o niepowodzeniu, albo nagrywa sie i w polowie przerywa i info o niepowodzeniu. Czy nagrywarka do kitu , czy cos innego. Uzywam roznych programow i plyt. system pzegrywalem niejednokrotnie. w menadzerze urzadzen ok. co jest grane , prosze o pomoc bo zaraz wyrzuce ten komp przez okno.

Po pierwsze : proponuję sprawdzić czy Twój napęd padł całkowicie czy jest to inna przyczyna Twoich problemów. Nie wiem czy wiesz ale napędy montowane w komputerach do zapisu płyt w zależności od ich rodzajów ( CD ,DVD ) używają innych systemów zapisu. Tzn. : inny laser wypala płytę DVD a inny CD.Jeżeli masz możliwość zakup płytę CD-RW ( wielokrotnego zapisu) i nagraj ją .Jeżeli proces nagrywania przebiegnie prawidłowo tzn. ,ze napęd działa poprawnie .Należy wyczyścić ( soczewkę) napęd i to powinno pomóc… http://www.allegro.archiver.pl/czyszcze … 44243.html - wejdź i zobacz…

A próbowałeś firmware zaktualizować? Poczytaj aktualizacja-firmware-napedu-optycznego-t224723.html

Zrobiłem wg waszych zaleceń . wyczyściłem soczewke , wgrałem nowy sterownik ( po zresetowaniu wykrył mi komp nowy sprzęt) i dalej nic z tego . wyst komunikat error writing to disk sense data 03 0c 00. A jak wgrywałem przez inny program ( Ashampoo) to też nic z tego, a raport błedu wyszedł mi tak duży , że nie mogłem go tu zmieścić. Dzieki za pomoc , tylko co dalej?

Też miałem kiedyś podobny problem (Win XP). Sprawdzałem nagrywarkę w innym komputerze - wszystko OK. Mimo dokładnego sprawdzenia od strony sprzętowej i programowej nie mogłem się pozbyć problemu w moim komputerze. Wpadłem na pomysł aby założyć w systemie nowe konto użytkownika i z tego konta sprawdzić czy będzie ok. No i oczywiście było ok. Po reinstalacji systemu, z nagrywarką nie mam już żadnego problemu.

dario04 , nazwij temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum. Przenoszę do odpowiedniego działu. Zapoznaj się z zasadami pisania na forum. Inaczej temat zostanie usunięty.

Po wielu mega godzinach spędzonych przed komp., udało mi się nagrac film na DVD. Co zrobiłem ? otóż to; 1 sformatowałem dysk C, 2 zaktualizowałem jeszcze raz firmware mojego napędu optycznego, 3 zaktualizowałem karte grafiki i płyty głównej i udało sie nagrac film DVD przez NERO 9 . Nie wiem co pomogło ale stało sie i odpukac w niemalowane… Dzięki wszystkim za wskazówki. pozdrawiam :smiley: :smiley: :smiley: =D> =D> =D>