Problem z nagrywarka CD Benq 4816A

Mam nagrywarkę Benq 4816A. Cierpi jednak ona na poważny mankament. Otóż rzeczona nie widzi czystych płyt. Po włożeniu płytki, słychać jak się rozpędza (czasami kilkakrotnie), miga zielona dioda, która po chwili gaśnie a napęd się zatrzymuje. Kliknięcie napędu w Eksploratorze (mam XP Home) nie powoduje komunikatu brak nośnika, otwiera się puste okienko. Niby OK, ale programy nagrywające płyty już nie widzą. Co ciekawe podobne okienko pojawia się, gdy włożę już nagraną płytę. (mielenie, stop, pusty napęd). Nagrywaka czyta bez problemu płyty tłoczone ( no, nie wypalane ). Od czasu do czasu ma chwilowe olsnienia i zaczyna działać. Oczywiście bardzo krótko i pokazuje błędy gdy liczba danych jest bliska pojemości płyty. Sćiągnąłem najnowszy firmware 9.HH, po instalacji nic się nie zmieniło.

Gdyby ktoś mógł mi pomóc, będę zobowiązany i niezwykle kontent.

sKy

Może zapodaj strowniki Aspi 8)

http://www.cdrinfo.pl/software/stronaid … 1191035445

Wrzuciłem Aspi. Bez zmian. Problem wydaje się być chyba po stronie sprzętu. Nagrywarka jakby miała problem z rozpędzeniem płyty. Słychać jakiś mocno industrialne tajemnicze terkotania. Sprzęt chyba do dupy, jak mniemam. Swoją drogą mam w pracy nagrywarkę LG. Lekko nadgryziona zębem czasu (> 4 lata), ale jest wypasiona. Czyta i nagrywa wszystko ( z wyjątkiem kaset VHS)

Pozd.

Sprawdź ją na innym kompie,jak to samo serwis lub nowa.