Problem z nagrywarka/drukarka pod xp sp3

(system) #1

witam, więc sytuacja wygląda następująco ...

na systemie xp z sp3 nie wykrywa mi drukarki, a przy nagrywaniu płyt dvd dl (dwuwarstwowych) w środku nagrywania - chyba przy zmianie warstwy zawsze wywala błąd i/o i coś tam dalej, nie pamiętam dokładnie bo dawno już nic nie nagrywałem, w logach było ''invalid adress for write'' (płyty jednowarstwowe nagrywa bez problemu), a teraz najważniejsze - na windowsie bez service packa drukarka wykrywana jest bez problemu, nie ma też problemu z nagrywaniem ...

używałbym windy bez sp, ale od jakiegoś czasu na niej dziwne rzeczy mi się robią z kompem -_- np

-podczas wypakowywania archiwum winrara restart kompa (nie zawsze), i system nie wstaje - jest tylko ''mrygająca'' _

-samoczynny restart kompa, system nie wstaje, pisze że brakuje/został uszkodzony jakiś plik systemowy,

jakieś sugestie ? :frowning:

(system) #2

Po pierwsze: naprawa typu "R" z płyty instalacyjnej systemu.

Po drugie: po zakończeniu i uruchomieniu systemu, sprawdzenie pozycji Drukarki (ukryta!) w Menadżerze urządzeń i ewentualne nadpisanie sterowników drukarki.

Po trzecie: pobranie (Windows Update) wszystkich brakujących poprawek i (jednak!) Service Pack'ów.

(Frog) #3

evk , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif