Problem z nagrywarką dvd po wyjściu ze stanu wstrzymania

Witam.

Mam problem z nagrywarką DVD, po odpaleniu kompa ze stanu wstrzymania napęd ten nie działa tylko dioda ciągle mruga.Przyciskam przycisk wysuń i nie reaguje,w oknie “Mój komputer” nie ma tego napędu. Dopiero kiedy zresetuje kompa CD-ROM działa poprawnie.

Opisywana nagrywarka: HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B (E)

Drugi napęd optyczny: LG CD-ROM CRD-8322B (D)

Dysk twardy: SAMSUNG SP40A2H, 40 GB (partycje: C-System ; F,G-Dane)

Dysk wirtualny: NYHW 1YVC9ARSTUFC SCSI CdRom Device (H)

Płyta główna: FUJITSU SIEMENS D1382

System: Windows Xp Home Edition

Wykonaj 3b, c, d oraz ostatecznie 4: Zniknięcie napędu, problemy z nagrywaniem itp

Zrobiłem małą edycje 1 postu bo pomyliło mi się z dyskiem wirtualnym. Źle działający CD-ROM ma litere E i nie widać go w "Mój komputer.

cosik_ktosik Zrobiłem wszystko jak kazałeś ale CD-ROM nadal nie działa.Zmieniło się tylko to że napęd jest widoczny w “Mój komputer” ale zachowuje się jak by go nie było, dioda mruga i nie idzie wysunąć tacki.

Maestro00 Tak są na tej samej taśmie, a zworki tak jak kazała instrukcja, ogulnie po włączeniu kompa to CD-ROM działa poprawnie tylko po wyjściu ze stanu wstrzymania tak dziwnie się zachowuje.

Opisywana nagrywarka: HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B (E) ustawione ma zworki na Slave i podpięty jest na środku taśmy.

Drugi napęd optyczny: LG CD-ROM CRD-8322B (D) ustawione ma zworki na Master i podpięty jest na końcu taśmy.

Pomocniczy kanał IDE usunąłem ale to też nic nie dało. Kiedy usuwałem Podstawowy kanał IDE to wyskoczyło powiadomienie że do zakończenia usuwania potrzebne jest ponowne uruchomienie komputera, więc to napewno kanał od dysku twardego.

dawid1346 ,

Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

na twoim miejscu odpaliłbym normalnie komputer tak żeby nagrywarka działała i zaktualizował firmware