Problem z nagrywarka DVD-RW

Wiatm. Mam problem z nagrywarką LITE-ON DVDRW SHW-1635S. Jak zawsze normalnie pracowała. Pewnego dnia nie chciała mia nagrzwać CD, sprawdzałem wszystki mi dostępne i nie działa,po dwóch dniach od tego przestała mi czytać CD.

:o Co ciekawe DVD czyta i zapisuje :o

Sprawdziłem taśmy i kable zasilające wszystko jest wporzo. Czy jest sens kupić płytkę czyszczącą jeżeli DVD czyta bez problemu?? I czego tu może być wina??

I podkreślam że w ogóle nie działa, nie tylko pod Ubuntu czy Windowsem.

Nie ma sensu :arrow: SERVICE

A nieraz warto użyć dobrej firmowej płyty czyszczącej CD - ratuje często napędy od serwisu.

Jesli przestala juz czytac CD to i reszte tez niedlugo.Sam mialem juz kilka nagrywarek i napedow optycznych.To symptom tego ze laser juz siada.Tak mialem w MSI i TEAC i nic nie pomagalo czyszczenie.

OTy i bzdury kosmos.JNJN

A co to ma do tematu postu - przypominam to jest dział techniczny i proszę odpowiadać ścisle na zadanie pytanie.

A jakiej firmy polecacie płyty czyszczące???

Używam - bardzo dobra.

http://sklep.benchmark.pl/pelny_5872.html

Dopisze coś jeszcze - gdy wkładam CD-eka to napęd się rozpędza, swiatełko czytania się świeci, rozpędza, zwalnia, rozpędza, zwalnia, itd. Światełko się czały czas swieci.

Czyli to jest objaw jednak sypania się czy brudnego lasera??

Czy na każdej płycie tak jest - może być różnie.

Może czyszczenie nic nie dać i serwis lub nowy - dla pewności sprawdź go na innym kompie.

Na każdej, nawet nowej pustej. A jak nagrywana to na orginalnej i na samodzielnie nagrywanej też. Sprawdziłem na innym kompie - też nie działa.

Czyli spróbować z płytką czyszczącą?? Chociaż nagrywarka jest na gwarancji, ale jest problem bo mieszkam 900km od miejsca zakupu i w dodatku nie w polsce, a w polsce będe w grudniu ale to już za późno. Czy może macie jakąś propozycje do reklamacji na odległość?? Kupowałem w sklepie Proline.

Dzwoń/pisz do nich i pytaj.

Witam ponownie. Napisałem do nich maila ale nie odpowiedzieli jeszcze, ale znalazłem coś w warunkach reklamacji:

Czy to znaczy że nici z reklamacji??

Jeśli nic nie ruszałeś w napędzie - nie powinno być problemów.