Problem z nagrywarka DVD-RW

(Marcintt Pl) #1

Wiatm. Mam problem z nagrywarką LITE-ON DVDRW SHW-1635S. Jak zawsze normalnie pracowała. Pewnego dnia nie chciała mia nagrzwać CD, sprawdzałem wszystki mi dostępne i nie działa,po dwóch dniach od tego przestała mi czytać CD.

:o Co ciekawe DVD czyta i zapisuje :o

Sprawdziłem taśmy i kable zasilające wszystko jest wporzo. Czy jest sens kupić płytkę czyszczącą jeżeli DVD czyta bez problemu?? I czego tu może być wina??

I podkreślam że w ogóle nie działa, nie tylko pod Ubuntu czy Windowsem.

(fiesta) #2

Nie ma sensu :arrow: SERVICE

(JNJN) #3

A nieraz warto użyć dobrej firmowej płyty czyszczącej CD - ratuje często napędy od serwisu.

(Firekage) #4

Jesli przestala juz czytac CD to i reszte tez niedlugo.Sam mialem juz kilka nagrywarek i napedow optycznych.To symptom tego ze laser juz siada.Tak mialem w MSI i TEAC i nic nie pomagalo czyszczenie.

(JNJN) #5

OTy i bzdury kosmos.JNJN

(JNJN) #6

A co to ma do tematu postu - przypominam to jest dział techniczny i proszę odpowiadać ścisle na zadanie pytanie.

(Marcintt Pl) #7

A jakiej firmy polecacie płyty czyszczące???

(JNJN) #8

Używam - bardzo dobra.

(Marcintt Pl) #9

Dopisze coś jeszcze - gdy wkładam CD-eka to napęd się rozpędza, swiatełko czytania się świeci, rozpędza, zwalnia, rozpędza, zwalnia, itd. Światełko się czały czas swieci.

Czyli to jest objaw jednak sypania się czy brudnego lasera??

(JNJN) #10

Czy na każdej płycie tak jest - może być różnie.

Może czyszczenie nic nie dać i serwis lub nowy - dla pewności sprawdź go na innym kompie.

(Marcintt Pl) #11

Na każdej, nawet nowej pustej. A jak nagrywana to na orginalnej i na samodzielnie nagrywanej też. Sprawdziłem na innym kompie - też nie działa.

Czyli spróbować z płytką czyszczącą?? Chociaż nagrywarka jest na gwarancji, ale jest problem bo mieszkam 900km od miejsca zakupu i w dodatku nie w polsce, a w polsce będe w grudniu ale to już za późno. Czy może macie jakąś propozycje do reklamacji na odległość?? Kupowałem w sklepie Proline.

(JNJN) #12

Dzwoń/pisz do nich i pytaj.

(Marcintt Pl) #13

Witam ponownie. Napisałem do nich maila ale nie odpowiedzieli jeszcze, ale znalazłem coś w warunkach reklamacji:

Czy to znaczy że nici z reklamacji??

(JNJN) #14

Jeśli nic nie ruszałeś w napędzie - nie powinno być problemów.