Problem z nagrywarką dvd w win 2000

Witam,

mam dość duży problem z nagrywarką DVD. Od czasu zakupu komputera nie było problemów do dnia wczorajszego gdy mój syn grał w internecie. Windows (2000) nie wykrywa nagrywarki - widzi ją, określa typ, producenta jednak w menedżerze urządzeń pokazuje “wykrzyknik” i jest informacja że system nie mógł załadować sterowników tego urządzenia błąd 31. Podłączałem inny napęd i jest tak samo. Podłączyłem drugi dysk twardy i jest ok. Czy jako absolutny laik mógłbym prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu??

Miałem podobny problem w laptopie spróbuj w grać na nowo Nero mi pomogło

Dziękuję A&A&R za podpowiedź. Niestety po kolejnej instalacji nero problem nadal nie ustąpił. Informacja z menedżera :

"To urządzenie nie pracuje poprawnie, ponieważ system Windows nie może załadować sterowników wymaganych dla tego urządzenia. (Kod 31)

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia, kliknij Narzędzie do rozwiązywania problemów.".

Po próbie skorzystania z Narzędzia do rozwiązywania problemów zostaje wyświetlony komunikat, że niestety program nie jest w stanie mi pomóc.

Najgorsze jest to, że przez cały czas wszystko działało bez zarzutu. Może jakiś wirus? Choć program antywirusowy niczego nie wykrywa.

Złączono Posta : 25-07-2007

Sprostowanie: Nero instalowałem ponownie jak Windows widział mi nagrywarkę jako zwykły napęd CD. Teraz wogóle nie widzi napędu

Sprawdź kable połączeniowe, czy nie wysunęły się trochę i sprawdź jak bios widzi napęd. Zobacz jeszcze ustawienia na zworkach

P.S. Dostałeś jakieś stery ?

Triniti888, kable są ok, dwa razy sprawdzałem. Zresztą podłączałem w międzyczasie inny napęd (taka sama sytuacja - Windows nie może załadować sterowników). W BIOSie wszystko ok, tylko problem z Windowsem. Sterowników nie mam, po kupnie nagrywarki system sam znalazł stery. Nagrywarka LITE On DVDRW LH-18A1P. Sterowników do niej chyba nie ma… Dostałem do niej tylko Nero.