Problem z nagrywarka DVD

Witam ! miałam zainstalowaną nagrywarkę CD, obecnie zmieniłam nagrywarke na DVD. Tylko jest problem, bo nie odtwarza , nie widzi płyt DVD nie można nic nagrać, cały czas pokazuje" włóż dysk CD, pomimo że jest o nagrywarka DVD.Jaka może być przyczyna? Z góry dziękuję za pomoc

A płyty cd czyta i zapisuje normalnie , czy też nie ?

A zapełnione płyty dvd czy czyta?Napewno masz dobrze podłączoną taśmę i kabel zasilający?Zworka ustwiona na master(w przypadku tlyko jednego napędu podłaczonego)?

Sprawdź kable i czy jest widoczny w biosie.

Jeeli wszystko jest dobrze:

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo

Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz kompa i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

Przeinstaluj ASPI: http://www.instalki.pl/programy/downloa … Driver.php

Wgraj nowy firmware :arrow: Klik

nie czyta żadnych płyt ani DVD ani CD. Na razie podłączyłam z powrotem nagrywarkę CD , dokupię taśmę i spróbuje zainstalować dwie nagrywarki, DVD i CD i spróbuje tak jak opisał cosik_ktosik. Nie za bardzo jestem w tym wszystkim mocna, ale zawsze trzeba próbować , może się uda. Na razie dzięki. Pozdrawiam :slight_smile:

Firmware, szukaj na tej stronce (po lewej Masz inne firmy): http://www.cdrinfo.pl/hardware/Samsung

Chyba że trafił ci się akurat jakiś felerny egzemplarz . Jak masz możliwość sprawdź czy u kogo innego działa poprawnie , jak nie oddaj na gwarancję .

W dniu 25.07.2008 , o godzinie 13:21 został dopisany post przez zaklik

P.S. Masz zainstalowane 2 napędy czy tylko dvd ?

witam, okazało się że napęd DVD jest zepsuty, oddałam do sklepu, mam odebrać za dwa tygodnie. Tylko obawiam się że nawet jak naprawia to może już być felerny, a wymienić na nowy nie chcieli. Zobaczymy za dwa tygodnie. Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za porady

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Czyli moja teza była poprawna :slight_smile: