Problem z nagrywarką DVD

Witam, kupiłem nową nagrywarkę DVD i próbuje ją podłączyć tak, żeby działała razem ze starą. Podpiąłem dwie nagrywarki i kiedy włączam komputer to wyskakuje komunikat, że urządzenie jest niekompatybilne (primary slave) i trzeba naciskać F1, żeby dalej ładował windowsa. Wszedłem w biosa i wykrywanie urządzeń jest ustawione na “auto”, próbowałem także, żeby w biosie po kolei wykrył wszystkie urządzenia. Wykrył primary master, primary slave w ogóle nie wynajduje i wyskakuje okienko “not installed”, a jako secondary slave wykrywa DVDrom - prawdopodobnie ten stary. Z kolei kiedy obydwa są podłączone i już załaduje się windows, to po włożeniu płyty żaden nie odpowiada, a przy szukaniu nowego sprzętu, wynajduje tylko ten stary. Co zrobić, żeby działały razem?

Oba napędy masz na jednej taśmie?Jeden z napędów masz ustawiony zworką na master a drugi na slave?

Tak - napędy są na jednej taśmie. Przy tym problemie, który opisałem, obydwie były na “slave”. Poźniej próbowałem dać jedną na “master”, a drugą na “slave”, ale wtedy nie wykrywał mi dysku twardego, więc zrezygnowałem z tego pomysłu.

Jak masz 2 napędy na jednej taśmie to musi być ustawiony jeden na master a drugi na slave,więc tak ustaw.Jak drugi dysk masz na osobnej taśmie to ustawienia napędów nie powinny mieć wpływu na wykrywanie dysku.Dysk masz ustawiony na master i podłączony do pierwszego kanału IDE a napędy do drugiego kanału IDE?

Są osobne taśmy do dysku i do napędów. Nigdy się nie bawiłem zworką na dysku i nie wiem gdzie powinna być, bo tam nie ma oznaczeń. Mogę powiedzieć, że patrząc na dysk od tyłu, zworka jest najbardziej po lewej stronie.

Jakieś rady?

Na pierwszej taśmie ustaw w ten sposób:

płyta główna ----------- nic nie podłączaj ------------ dysk ustawiony na master

Na drugiej taśmie ustaw w ten sposób:

płyta główna ----------- I napęd optyczny ustawiony na slave ------------------- II napęd optyczny ustawiony na master

Co wypisuje BIOS na początku odnośnie dysków i napędów?