Problem z nagrywarką DVD

(Februarius) #1

witam i prosze o pomoc, otóż kupiłam dziś w sklepie nagrywarke dvd i posiadam program do nagrywania nero 6 , no więc ściągnęłam sobie z eMule filmy i chciałbym je przegrać na płyte tak żeby odtważac je na dvd przy telewizorze ale cały czas prubuje i nic mi ne wychodzi już 6 krążków zmarnowałąm, jak to się robi prosze o pomoc:)

(system) #2

A posiadasz ich kopie na DVD, że je ściagasz :?:

(Februarius) #3

nie rozumiem jaką kopie?

(system) #4

Hehe, no to my też nie rozumiemy…

Jakie to filmy są :?:

(Februarius) #5

no, avi, Dvdrip,Xvid . ale ja zielona jestem może troche bliżej ? bo na kompie chodzą

(Rksi) #6

Więc:

1. Rozumiem że chcesz, aby film nagrany był w formie pierwotnej DVD (tak jak oryginalny film).

2. Włącz program NeroVision (z góry zakładam że go masz, bo jeśli nie był dołączony do nagrywarki, to musisz dokupić).

3. Wybierz ‘Make CD…’ -> ‘miniDVD’ -> ‘Add Video Files’

4. Wybierasz film (format avi)

5. Może pojawić się info ‘Your project currently requires more disc space…’ co oznacza że film zajmuje za dużo miejsca niż płyta DVD (czyli standardowo trochę ponad 4 GB) i musisz zdecydować czy chcesz zmiejszyć jakośc filmu. Okno to w zasadzie nie powinno pojawić się przy nagrywaniu jednego filmu. Pojawia się gdy wrzucasz kilka filmów na płytę (np. kilka odcinków serialu). Lepiej wybrać wtedy ‘yes’, niż samemu bawić się w parametry jakości obrazu.

6. Dalej klikasz ‘Next’

7. Pojawi się okno że możesz ściągnąć pliki menu ze strony nero itd.

8. Tworzysz swoje menu. Najlepiej i najprościej - ściągnij wzory (jest sporo w sieci, są standardowe) lub ściągnij fotosa z filmu i jego ustaw jako menu. Jeszcze prościej? Masz jeden film, po co ci menu?

9. Ostatnie okno. Najlepiej i najbezpiecznej najpierw zapisz projekt jako obraz ('Burn To…" -> ‘Image Recorder’ lub ‘Write to hard disc’).

10. Wybierz 'Burn to…" - > (twoja nagrywarka DVD).

11. Wybierz ‘write’

I gotowe!

Ale…

Pamiętaj o:

nie nagrasz od tak filmów z napisami

sprawdź czy masz wystarczające miejsce na dysku (ostatnie okno, ‘used disc space’), im więcej ci zostanie tym szybcie poleci kompresja (lepiej wybrać inny dysk lub inną partycję pamiętając o wolnuym miejscu na partycji systemowej)

Zdarzają się błędy, dlatego najpierw nagrywaj jako image

czasie, jaki ci to zajmie

Powodzenia

(Zbych ) #7

Panowie i Panie a czy w reklamie noe ktoś sie pyta jaki film bedzie od Julki sciągać , poprostu bierze laptopa bo musi film od Julki ściągnąć

http://www.cdrinfo.pl tam poszukaj rozwiązania lub w forumową szukajke wpisz i napewno znajdziesz

(Rksi) #8

februarius, Pawek’owi chodzi o to, czy filmy które ściągnąłeś przez eMule z internetu masz już na oryginalnych płytach DVD zakupionych w sklepie. Bo jak wiesz prawo polskie jak i prawo każego cywilizowanego państwa zakłada tzw. prawa autorskie. Czyli jak masz coś wyprodukowanego (film, muzykę, program, książkę) to musisz za to zapłacić z ramach ww. praw. A ściągając z internetu filmy chronione prawami autorskimi, których wytwórca nie zgodził się na publikację ich w pełnej formie w internecie, płacisz jedynie państwu polskiemu 22 proc. VATu. Nic a nic z tego nie ma wytwórca dobra jakim jest film. Wiem bo często ludzie czytają i wykorzystują w różny sposób moje artykuły, za które nic a nic od państwa ani od nich nie dostaje. A przepraszam, dostaję. Jak śmieg zaczyna topnie. PITa do wypełnienia.

Poczytaj to: wirtualny akt prawny zgodny z normami UE i prawa polskiego

Złączono Posta : 14.09.2005 (Sro) 17:29

Zbychu masz rację - niewątpliwie Julka to zakonspirowana piratka. Chodzą słuchy że tp ma prowadzić na rynek nowy program P2P, robocza nazwa to JulkoStrada

(Februarius) #9

(Rksi) #10

na 99% jest to właściwy czas

powodzenia

(Februarius) #11

witam

Dziękuję "rafksi"jesteś wspaniały, udało mi sie wczoraj przegrać film tyloo nie wiem jak tam dołączyć napisy do filmu bo przegrałam bez napisów:( jak to zrobić?

(system) #12

Temat wałkowany wiele razy: :slight_smile:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 221#124221

(Rksi) #13

co do napisów to dodaj troche informacji, tzn:

czy chcesz mieć standardowy film DVD

czy może płytkę z filmami dvd do odtwarzacza z funkcją divx

szybcie jest zrobić napisy dla divx’a (choć często zdarzają się błędy)

(Februarius) #14

co jest łatwiejsze , tak żeby było można odtwożyć na dvd , niewiem nieznam się za bardzo ale wydaje mi się że ta druga opcja, bo to chodzi w niej że można odtwożyć ten film na dvd tak?

(system) #15

Dokładnie tak.

Poczytaj temat do którego linka Ci podałem w poprzednim poście.

Jeśli stwierdzisz, że jest tam za mało informacji towpisz do forumowej szukajki avi dvd napis* (szukaj wszystkich słów)

I czytaj, czytaj, czytaj… :wink:

(Februarius) #16

co jest łatwiejsze , tak żeby było można odtwożyć na dvd , niewiem nieznam się za bardzo ale wydaje mi się że ta druga opcja, bo to chodzi w niej że można odtwożyć ten film na dvd tak?

(Rksi) #17

różnica miedzy podanymi opcjami jest tak:

standardowe DVD to płytka jaka dostępna jest do kupienia lub wypożyczenia - jest na niej jeden film, pliki mają rozszerzeniam vob, ifo, bup. Płytę odtworzyć można na każdym stacjonarnym odtwarzaczu DVD, oraz na komputerze z aplikacją do odtwarzania DVD.

Płyta DVD w wersji DIVX, to to samo, co zwykła płyta CD z filme do kupienia na bazarze. Odtwarza się ją np. w MediaPlayer’ze, BestPlayer’ze. Na nośniku DVD zasady odtwarzania są takie same. Mamy pliki w takiej samej formie nak na dysku, czyli w avi (kompresja divx). Początkowo stacjonarne odtwarzacze DVD wyposażono w czytnik plików divx z płyt DVD, od roku odczytują one także płyty CD. Ale to trzeba sprawdzić przy zakupie. Napisy powinny być w formacie sub, lub: ssa, srt, psb, sbp. Ale szczerze się przyznaje że nie zawsze mi to wychodziło. To chyba zależy do zapisu tekstu w formacie txt, czy jest w formie klatek czy czasu. Najprościej: kupić odtwarzać z czytnikiem txt!

(Dawid Tworzy) #18

odinstalowałem nero express 2 i zainstralowalem nero express 3…nagrałem film…trwało to o NIEBO krócej niż na NE 2…

i tu jest problem…wcześniejsza wersja wykrywała napisy i je dołączała do filmu… w NE 3 czegoś takiego nie zauważyłem…

jak przegrać film z napisami w NE 3 ???

dzięki

Złączono Posta : 17.09.2005 (Sob) 0:08

korzystam z okazji topica o przegrywaniu, których tu jest mnóstwo !!

(Rksi) #19

chyba chodzi o NeroVision 3?

jeśli tak, to jakie on wykrywał napisy? na bank nie txt

(Dawid Tworzy) #20

tak…chodzi o NeroVison Express 3…nie mam pojęcia jakie on wykrywał napisy…