Problem z Nagrywarką dvd

(123rysiek) #1

mam problem z nagrywaniem plyt cd-r w nagrywarce dvd plyty cd-r nagrywa tylko wybrane ostatnio kupilem plyty cd-r tdk to nagral kazda a znajomy mi przyniósł kilka takich tańszych i wyskakuje bład zapisu nagrywam w nero 6. prosze o pomoc

(Grzesiek1) #2

Jaki model nagrywarki i jaka firma tych tańszych płyt ?? czy od zawsze tak było ?? moze aktualizacja fireware by pomogła ?? A stara ona jest ??

(Bary1986) #3

heh na plytkach nie nazlezy oszczedzac...u mnie tez niektore plytki tansze nie chca sie nagrywac...okazuje sie iz czasami nie jest to wina nagrywarki tylko plytki sa zle wykonane

(Grzesiek1) #4

No nie zgodził bym sie z tym bo to nie jest regułą chociaż nieraz tak jest raczej poprostu ta nagrywarka nie toleruje takich płyt ale podejrzewam ze zmiana fireware by tu pomogła ! :stuck_out_tongue:

(123rysiek) #5

DVDRW IDE 16X.. płyty: datex .... nie wcześniej nagrywarka nagrywała wszystkie płyty ... nagrywarka ma niecały rok

Złączono Posta : 28.05.2006 (Nie) 13:06

na płycie jest napisane max 52x ja nagrwalem z prędkością 48x i był bład zapisu .. teraz nagrałem z prędkością 40x i nagrało normalnie więc widocznie nagrywarke mam srawną ale za szybko nagrywało. jest to mozliwe moge sie mylić bo mogła sie płytka okazać dobra :slight_smile:

(Matrix506) #6

spróbuj ja odłaczyc i znowu podłaczyc nagrywarke. u mnie to zadziałalo, bo tez nie chciala nagrywac (ale u mnie zadnych).

i odinstaluj nero przeczyscic rejestr i zanowu zainstaluj. powinno pomuc.

(Fisher) #7

nie widze sensu wypalania z taka predkoscia, zobacz jaka jest roznica czasowa miedzy wypaleniem 40 X a 16X, gdzies kolo max 30 sekund, a jaka jest roznica jakosci wypalenia - kosmiczna

a jeszcze jest motyw ze masz plytki tansze