Problem z nagrywarką DVD


(DanielG) #1

Witam!

Mam problem z nagrywarką DVD: LG GSA-4167B. Otuż nie widzi mi płyt RW. Dokładnie to uznaje te płyty jako zwykłe CD/DVD-R. Można z nich odczytać dane, ale skasować ich się nieda (zapisać na nich chyba się da, ale sprawdzić nie moge). Sprawdzałem na kilku różnych płytach i w dwóch programach: Nero i Alcohol i nic za każdym razem wyskakuje że to nie jest nośnik wielokrotnego zapisu.

Czy ktoś wie co to może być.


(Rmika) #2

Sprobój sciągnąc nowy bios ze strony LG http://www.lge.pl Wgranie nowego biosu ze strony producenta nie powoduje utraty gwarancji, jezeli ci to nie pomoze to poprotu oddaj to na gwarancji badz sam to wyslisz poprzez opcje door to door


(JNJN) #3

A nośnik RW był sformatowany przed użyciem.

Zmień nośniki na firmowe i zobacz.

Aktualizacja firmware napędu.


(DanielG) #4

BIOS mam nowy bo go zmieniłem zaraz po zakupie, i dobrze mi choddziła przez pare miesięcy, nowszego nie ma, sprawdzałem.

RW było sformatowane bo go używałem na tej i na poprzedniej nagrywarce A nośniki były różne TDK, Verbatim. nic to nie zmienia, u innych działają.

Chyba oddam ją na gwarancji. To musi być coś z tą nagrywarą.

Złączono Posta : 23.12.2006 (Sob) 0:12

Wysłałem nagrywarke do serwisu. Odesłali mi nową na gwarancji (inny nieco model H10N). Ne zgadniecie co, nadal jest ten sam problem nie można skasować RW. POMOCY!!


(Lukart) #5

Mam ten sam problem z tą samą nagrywarką. U kumpla elegancko chodzi

ta płytka co u mnie nie dziabie. Co trzeba zrobić?


(piotrekplay) #6

reinstall systemu, spróbuj użyć innego programu. U mnie było podobnie, reinstal nero ani niczym innym nie dało się usunąć zawartości z cc-rw ani dvd +/- RW

pomógł dopiero reinstall systemu...