Problem z nagrywarką hp dvd writer 640i

Witam

Mam problem z moją nagrywarką dvd zauważyłem ,że od wczoraj dzieje się z nią coś dziwnego . Otóż przestała czytać płyty jest widoczna w biosie widać ją w menagerze. Pokazuje się komunikat ,że urządzenie działa prawidłowo, sterowniki są zaintalowane a mimo to nic nie chce odtwarzać. Niewiem w czym może tkwić problem ,w sobotę podłączałem do nagrywarki dvd rom, który miałem zanim kupiłem nagrywarkę i od tego momentu nic nie działa. Zaznaczę . ze do tego momentu nagrywarka dzialała prawidłowo. Co mam robić? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

A moze trzeba uaktualnić firmware nagrywarki :slight_smile: Ja tez tak mialem i po aktualizacji jest ok :slight_smile:

przy intalowaniu firmware pojawił się na koniec komunikat : twój dysk dvd nie jest skonfigurowany z systemem . nie można dokonac aktualizacji - tak mniej wiecej bym to przetlumaczył . dziwne jest dla mnie to ,ze system wszedzie widzi nagrywarke i pokazuje komunikat ze urzadzenie dziala prawidlowo.

A jak tam zworki na napędach ustawione.

Wypnij ten napęd dołożony i sprawdź czy działa nagrywara.

Zmień taśmę sygnałową na nową 80 żyłową.

Aktualizację firmware napędu wykonaj na ustawieniu napędu na taśmie tak - napęd podłączony sam na taśmie ustawiony jako Master i wpięty na ostatniej wtyczce taśmy.

Możliwy konflikt między napędami na jednej taśmie - czyli razem nie mogą być wpięte na jednej tasmie jako Master i Slave.

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

http://cdrinfo.pl/software/artykuly/art … 0102200158

dzieki za pomoc to było rozwiazanie super jeszcze raz dzieki