Problem z nagrywarką i dyskiem twardym

Problem jest powiązany z nagrywarką i dyskiem twardym jednocześnie. Wczoraj miałem wkładaną nowa nagrywarkę DVD Pioneer 216. Dzisiaj zauważyłem, że dysk twardy cały czas się kręci nawet wtedy, kiedy nic nie robię. Coś mnie tknęło, aby wysunąć tackę napędu i wsunąć za moment. I co się okazało? Dysk twardy przestał ciągle pracować i wszystko wróciło do normy. Po restarcie Windowsa problem występuje ponownie do tego momentu aż nie wysunę tacki. Nie wiecie, co to może być?

jak są połączone urządzenia ?? sata/ata ??

To znaczy? Mam dwie nagrywarki na SATA. Dwa dyski twarde jeden na SATA drugi stary na ATA.

nie powinno być problemu, problem nie występuje gdy w jednym z napędów znajduje się płyta ??

Nie ma płyty w żadnym. Sprawdzałem to jeszcze raz i niestety problem jest nadal. Z początku myślałem o indeksowaniu ale to mam wyłączone od początku. Nie mam pojęcia co robić.

gdy będzie pracował dysk w opisanym przez ciebie momencie włącz menadżera zadań, procesy i sprawdź czy któryś nie zajmuje pc-ta nadmiernie,

http://technet.microsoft.com/en-us/sysi … 63902.aspx

lub użyj tego programu…

To było pierwsze co zrobiłem. Wszędzie jest 00 a PROCES BEZCZYNNOŚCI SYSTEMU 99. Zresztą teraz gdy dysk pracuje normalnie wartości są identyczne.