Problem z nagrywarką - nie widać jej w moim komputerze


(jamar51) #1

Po reinstalacji systemu przestała działać nagrywarka firmy NEC. System zgłosił problem ze sterownikiem ( uszkodzony ). Wymieniłem ją na nową nagrywarkę Samsunga SHS-S222A. Problem nie zniknął, ale nadal się pojawia. Nie pomaga odinstalowywanie sterownika czy aktualizacja przez sieć. Czy można to naprawić przy pomocy jakiegoś programu? Czy jest to problem ze sprzętem czy systemem? CZy reinstalacja systemu coś pomoże?

Będę wdzięczny za pomoc.

:lol:


(Airborn) #2

jamar51 , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W przeciwnym razie post zostanie przeniesiony do śmietnika.


(Cedar) #3

Odinstaluj w menadżerze urządzeń napędy CD/DVD - następnie reset - system powinien sam odszukać urządzenia przy ponownym rozruchu i je zainstalować. Sprawdź jakość kabli łączących nagrywarkę z płytą główną.


(jamar51) #4

Niestety nie działa bo już próbowałem.


(Cedar) #5

Jeśli to napęd IDE/ATA to możliwą przyczyną może być źle podłączona taśma, uszkodzona taśma. Podłącz inną (najlepiej 80 żył) i na bliższych złączach/wtykach (aby skrócić drogę sygnału) Jeśli na tej samej taśmie masz podłączone jeszcze inne urządzenie, które możesz odłączyć to zrób to.

Może masz za słaby zasilacz, który nie trzyma napięć?