Problem z nagrywarką-pilne

przy nagrywaniu używam Nero. jak już jest ok 60% spada poziom uzycia buforu odczytu do zera (na tym pasku z %) ale potem szybko wraca do 100%. ale tam na dole poziom bufora jest jakieś 30-40% no i na tym koniec,dalej stoi i musze przerwać bo końca sie nie doczekam. albo jest tak że ruszy ale za moment znowu poziom odczytu bufora spada do zera i wyskakuje błąd zapisu. mam sobie zbierać na nową nagrywarke? :? pomóżcie bo musze pilnie prace magistersą nagrać :cry:

Na małych prędkościach nagrywania też sie tak dzieje?? , jakiegoś firmware nie wgrywałeś ostatnio?? , sprawdz czy nie przestawiła sie na PIO , a tak wogóle co to za nagrywarka??

nagrywarka cd-rw lite-on 52/32/52.ma już troche ponad 2 lata. nagrywam x32.nic nie wgrywałam to stalo sie z dnia na dzień . PIO ? a co to :lol: mam nadzieje że sie nie przestawiła :smiley:

pio to wolniejszy tranfer kanału IDE, a szybszy to DMA. Otwórz menedżer urządzeń, kliknij na kontrolery ide/ata i sprawdź jaki masz ustawiony tryb transferu dla nagrywarki, powinno być ultra dma

http://img353.imageshack.us/img353/7500/test17ii.jpg

miałem napisać tryb zamiast transfer

zmniejszyłam na x16 i sie udalo !!

Nagrywanie z dużymi prędkościami to chwyt markietingowy,nagrywarka robi przy tym sporo błędów,mechanizm korekcji przy odczycie tak nagranej płyty musi się napracować,tak nagrana płyta szybko pada,to tak jak z procesorami w co zapędził się Intel,wszystko przez to,że ludzie napędzeni magią teoretycznej szybkości kupowali nie wiedząc co,to samo jest z DVD,film odtwarzany jest z prędkością 1x i to wystarczy

jest ultra dma. za wcześnie się ucieszyłam.po nagraniu 3 płytek znowu dzieje się to samo. może spróbuje jeszcze wolniej nagrać tylko kupić musze płytki bo zmarnowalam ostatnie :evil: