Problem z nagrywarką ;(

Witam dzisiaj kupiłem nagrywarkę DVD i mam oto taki problem:

Gdy podłączyłem taśmę i masę do po włączeniu komputera nie wykrywa mi nagrywarki…

I otóż myślę że źle podłączyłem masę albo taśme teraz powiem w jaki sposób ją podłączylem:

Na taśmie która idzie od Cd-roma znajdowała się wtyczka i ją podłączyłem do nagrywarki. Masa także szła od Cd lecz zamiast 4 kabli było tam 8 (z każdego koloru byly 2)

Czy wszystko dobrze podłączylem?

Z góry thx za porady :wink:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Uuuu ale u mnie na nagrywarce niema żadnych zworek :expressionless: szukałem oglądałem go z każdej strony i nic nie ma ;/

I co w takim razie?

A cóż to za napęd DVD - zobacz dokładnie na tył napędu.

Znalazlem jakiś taki mały kwadracik niebieski wśród styków hmm czyżby to była ona? Ale raczej nie wygląda to tak jak na fotografiach… Moja nagrywarka to ASUS DRW-1608P3S.

Witam!

Tak to jest zworka - ustaw ją adekwatnie do podłączenia na taśmie.

Weź załóż okulary i poczytaj instrukcję do napędu - zobacz w linku na pozycję:Device Configuration Jumper

TU

Na tej pozycji mam taki niebieski kwadracik czy to jest ta zworka? Jeśli tak to w którą stronę mam ją przelączyć …

Witam!

Na litość boską napisałem Ci, że to niebieskie to zworka! Ustaw ja na taka pozycje, na jakiej jest podpięty napęd - jeśli napęd jest na Master (koniec taśmy) to ustaw zworkę na Master (MA), jeśli napęd jest na Slave (środek taśmy) to ustaw zworkę na Slave (SLA)

Ok dziękuje wam za pomoc poprostu niewiedzialem jak ta zworke przestawic :stuck_out_tongue: już wiem dzieks wam wszystkim za pomoc :wink: