Problem z nagrywarką

błagam wszystkich komputerowych maniaków o pomoc;

od roku używam(a właściwie używałam) nagrywarki samsung SW-252BR;wszystko działało poprawnie aż pewnego pięknego :? dnia komp po prostu przestał ją zauważać;z menu "mojego komputera’’ zniknął skrót,nie czyta żadnej płyty i oczywiście nic już nie chce nagrywać;pomimo ponownego podłączenia kreator dodawania sprzętu nie reaguje a menedżer urządzeń nie wykrywa;działają tylko opcje wsuń/wysuń…

czy może mi ktoś powiedzieć co się stało??i co ja mam z tym teraz właściwie zrobić :cry: ???

skoro komp ją przestał widzieć to może padła taśma ???

witam - moj komputer - własciwosci - menadżer urządzeń - stacje dysków - własciwsci odinstaluj - restart kompa niech kreator sam znajdzie na nowo nagrywarke jezeli masz sterownik zainstaluj go ( ale raczej nie ma) i przeskanuj komputer tak jak radzi przedmówca u góry jezeli nie (spraw tasiemke pozdrawiam )

Ustaw w biosie bootowanie z nagrywarki wsadż płyte bootowalną ( np instalacyjną windowsa ) jeżeli jej nie przeczyta . To znak że nagrywarka już sie nie odezwie . A przy okazji zobaczysz czy bios komputera ją widzi (prawdopodobnie tak )

Po tym co napisałeś ja wnioskuję ze to żaden wirus etc tylko padła nagrywarka .

a próbowałas ją podłączyć do innego kompa ?

UpDate:

fiesta

Sprawdź, czy nie poluzował się któryś z kabli, np: zasilający lub taśma transmisyjna :slight_smile:

Użytkownik jest płci żeńskiej :smiley:

bruine spróbuj ostatecznie zanieść nagrywarke do kolegi/koleżanki i u nich spróbować podłączyć.

mialem ten sam problem i musiałem wymienić taśmę poprostu padła proponuję wyłącz komputer i sprubuj odłączyć i podłączyć spowrotem taśmę jak pomorze to musisz ją zmienić

Tu napisano

Odpowiedźcie mi jaki ma sens w tym temacie takowa porada…?

Pozdro

Nie ma najmniejszego dlatego kasuję

wielkie dzięki wszystkim,którzy starali sie pomóc;no cóż-nic nie poskutkowało,więc sprzęt do wymiany;

pozdrawiam