Problem z nagrywarką

Witam.

Kupiłem niedawno LITEONA 812S ale mam problem.

Gdy nagrywam płytke zapis kończy się powodzeniem,ale podczas weryfikacji wyskakuje takie coś http://img414.imageshack.us/my.php?imag … tuu4ce.png . Co może być nie tak ??

CZy to wina nagrywarki czy kompa??

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

PICASSO

a wyłącz weryfikacje podczas wypalania. Jeśli nagrywanie zakończy sie powodzeniem to sprawdź czy wszystko co miało być na płycie jest na niej. Jesli jest to sprawdź jeszcze czy działa.

Jeśli działa to nie ma się czym przejmować :wink:

Może to wina płytki? Jakiej użyłeś?

Mój LITEON czasami nie radzi sobie z minusami (nawet dobrej firmy).

Miałem podobny problem, ale na plusach jeszcze nie wystąpił.

W moim przypadku weryfikacja kompilacji pokazywała prawdę, zwykle jakas część plików była uszkodzona.

Witam

Jak podczas weryfikacji wystąpi ten błąd to nie otwiera płytek kolegom.

Philips DVD-R, TDK DVD+RW,Samsung DVD+R (na wszystkich płytkach jest ten błąd)

Ale co jest dziwne:

Nagrywam np. jakieś pliki i weryfikacja kończy się tym błędem. Kasuje płytke nagrywam jeszcze raz te same pliki i zdarza się że weryfikacja kończy się powodzeniem :? ( i otwiera kumplą płytki)

NIe mam zielonego pojęcia co się z tym dzieje. Ostatnio myślałem że to wina Nero Burning bo tam to się zdarzało najczęściej, ale teraz zaczyna się w Nero Express.

Pomocy :stuck_out_tongue:

Pozdro

Rzuć problem tu - są dobrzy w tej dziedzinie.

http://www.cdrinfo.pl

Problem polega na zbyt szybkim nagraniu plyty. Mam to samo. Zmniejsz predkość nagrywania i sprobuj nagrac plytke oraz zweryfikuj ja.

Nagrałem te same pliki prędkością 2.5x (ok nie wiem ile tam dokładnie było) i rzeczywiście weryfikacja zakończyła się powodzeniem. Nagrywałem na płytce DVD+RW (TDK) i teraz:

Czy to wina nagrywarki że jak nagram prędkością 4x to źle nagrywa?? A może to wina płytki ??

Czy jeżeli kupie nagrywarke LG 4167 (bo taką planuje) to będzie ten sam problem?? Bo jeżeli tak to nie widze sensu. Z drugiej strony męczy mnie nagrywanie tak małą prędkością :evil:

Pozdrawiam

Ta nagrywaarka ma błąd. Zmieniałem w niej softa i nic. Nadal to samo. Zastanów sie nad inna nagrywarka (nie koniecznie tą LG Lite-ON to jedank dobra firma… poprostu nie wyszedł jej ten napęd :wink: )

Witam.

A co powiecie na nagrywarkę LG GSA 4167 B??? Czy to dobry zakup ?? :lol:

Dziwne kumpel ma taką samą i nie ma z nią takich problemów

Pozdrawiam

Ile masz kasy na tą nagrywarke??

Narazie jeszcze reanimuje tą ale jak nic nie poradze to ze 180 zł bym znalazł.

Narazie wgrałem nowszego biosa i zobaczymy co z tego będzie

Aktualizowałem bios i nadal mam to samo… :confused: Miejmy nadzieje ze Twoja uda sie reanimować ale watpie żeby to zadziałało.

Za tą cene… hm… radze dozbierać troche kasy i kupić np. tą:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_22469.html

Czyli jednym słowem jak nie pomoże nowszy BIOS to nagrywarka jest uszkodzona ?

Bo dalej nie wiem czy mam coś z kompem czy nagrywarką

Pozdro

Nagrywarka ma błąd producencki. Nagrywa - ale SPARWNIE wychodzi jej to tylko na niższych prędkościach. Reszta sprzętu jest sprawna. Nie wiem jak ma sie do tego gwarnacja. Możesz sprobować reklamować produkt ale nie wiem z jakim skutkiem :?.

Witam.

Masz rację gdy nagram wolniej jest GIT.

Na płytce 4x mogłem nagrywać albo 4x albo 2.5x.

A jaką szybkością nagrywać jak płytka będzie np.8x ?

Pozdrawiam

Metoda prób i błędów.