Problem z nagrywarką

mam problem z nagrywarką pękła mi płyta w napędzie i nie wiem co mam teraz zrobić czy mogę ją rozkręcić i wyczyścić czy lepiej nie? prosze was pomóżcie :frowning:

Możesz ją rozkręcić ale tracisz gwarancję ponieważ musisz przerwać plomby.

Poza tym musisz robić to delikatnie, by nie uszkodzić elektroniki i lasera.

Czy szuflada się wysuwa?

:okulary:

tak szuflada się wysuwa płyta bardzo “tragicznie” się połamała na drobny mak nigdy wcześniej nie miałem żadnego problemu z nagrywarką jest to moja druga nagrywarka Lite on 52#32#52 model SOHR-5238S

To pozostaje Ci zdjęcie obudowy i wyczyszczenie, ale jak napisałem wyże, tracisz gwarancję.

I rób to delikatnie, by jej nie uszkodzić.

Ewentulanie, jeśli masz ją na gwarancji, dowiedz się czy takie coś obejmuje gwarancja.

Spróbuj zadzwonić do sklepu i zapytać się anonimowo.

Ososbiście wiele razy rozkręcałem i czyściłem napędy optyczne, żaden nie uległ po takim zabiegu uszkodzeniu, ale pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność.

:okulary:

Wyczyszczenie jej nic ci niepomoże, mój kolega miał też taki problem i oddał nagrywarke na gwarancje.W servisie powiedzieli mu że dobrze zrobił oddając ja na gwarancje, ponieważ miała wade techniczną i dali mu nową.

Jak masz ją na gwarancji to lepiej ją oddaj do servisu.

Tak więc nie czekaj i oddaj ja jak najszybciej :slight_smile:

dziekuje za pomoc rozkręciłem ją i wyczyściłem włożyłem płytę do napędu i czytała ją bez problemu jeszcze raz dziękuje za porady