Problem z nagrywarką

:cry: :cry: mam problem z nagrywarką… :cry: :cry: . moja stara nagrywarka nieodtwarzała dvd więc postanowiłam kupić nową. i tak w kompterze miałam dwie nagrywarki przez kilka lat… potem sprzedałam starą nagrywarkę i została się nagrywarka dvd, ale ona nie chce nagrywać po ,wyjęciu’’ starej nagrywarki. zaznaczę, że stara nagrywarka miała literkę napędu E, a ta z dvd F, ale gdy włożę do nowej nagrywarki płytkę zawartość wyświetla się w E…

Czyli w “mój komputer” widzisz dwie nagrywarki? Wejdź w “menadżer urządzeń” i odinstaluj obie, po restarcie powinien wykryć właściwą. Aha, ustaw zworkę w nagrywarce na “master” i przepnij na koniec taśmy.

W nero też trzeba wybrać właściwą nagrywarkę(nie wiem jak jest w innych pr.) bo może jeszcze widzi tą starą.

Spróbuj PPM Mój Komputer - Zarządzaj - Zarządzanie dyskami => tu możesz zmieniać litery napędów.

Może coś Ci to pomoże :slight_smile:

Sprubój przepiąć ją na to miejsce na taśmie, gdzie była stara nagrywarka…

Poza tym, usuń starą nagrywarkę z systemu, zainstaluj od nowa wszystkie programy do nagrywania.

tyna_1 na nagrywarce która masz zmień zworke na master i wepnij ja na miejsce starej.

Przenoszę hardware.