Problem z nagrywarkami - nie czytają płyt

Witam , mam następny problem :

Mam w komputerze nagrywarkę LG GSA-H42L , od jakiegoś czasu niechce mi czytać płyt. Tacka się wysuwa , zabiera płytę i dalej nic. Wysłałem ją więc do serwisu ale nic nie stwierdzili i odesłali mi spowrotem.

Podłączyłem ją do komputera i znowu nie działa. Jako że mam 2 komputer to przełączyłem ją do tamtego i odrazu zadziałała. Przy tamtym mam też LG ale H20L , wziąłem ją do nowego i też niedziała.

Czyli podsumowując obydwie nagrywarki działają ale na starym komputerze. Co się mogło stać z tym ?

użyj innej taśmy, podłącz inny wtyk molex zasilania.

…i dodatkowo sprawdź zworki, jeśli na tej samej taśmie znajduje się inny napęd.

(Na skraju taśmy Master, w środku - Slave).

Niestety nic niedało , podłączyłem inna taśme , zworka jest dobrze a napęd dalej nie działa :confused:

Uruchom regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Włącz komputer na nowo

Przeinstaluj ASPI: http://www.instalki.pl/programy/downloa … Driver.php

Znalazłem ten klucz lecz nie było tam UpperFilters więc usunąłem tylko LowerFilters.

ASPI przeinstalowałem , nagrywarka dalej nie chodzi ;p

W dniu 26.05.2008 , o godzinie 20:46 został dopisany post przez dawid1447

Nikt już nic więcej nie wymyśli ? ;p

W Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komp i czekasz, aż zainstaluje kanały na nowo.

Sprawdź, czy napęd chodzi, ładując z niego instalkę windows (tylko dla sprawdzenia) lub jakąś wersję livecd linuxa.

Heh zanim zdazyles napisac brat zabrał cały komputer jeszcze raz do serwisu i koleś stwierdził , że wirus którego miałem usunął jakieś sterowniki i przeinstalował windowsa i już wszystko działa ;]

W każdym razie dzięki za pomoc