Problem z nagrywarkami w kompie

Witam mam taki problem nie wiem co mogło się porobić nic niekombinowałem itd.Wczoraj zgrywałem na twardy dysk z płyt dvd fragmenty filmów konkretnie walk aby je potem pomontować itd.dzisiaj włączam kompa chcę jeszcze z dwóch płyt dvd zgrać na twardziela fragmenty z filmów i szok ani nagrywarka dvd firmy LG ani także nagrywarka dvd PLEXTOR niechcą żadnej płyty przeczytać dioda tylko miga i miga i niemoże odczytać pliku z płyty dvd próbowałem różnych płyt i echo zero reakcji z strony sprzętu.Może mi ktoś wyjaśnić co się mogło stać bo chyba nienajgorsze że naraz obydwie nagrywarki padły tak sądzę.Liczę na wasze odpowiedzi i pomoc jak można rozwiązać ten irytujący mnie problem.

Proszę nazwać temat konkretnie.

Hmm… może to wina taśmy, do której masz podłączone nagrywarki. Bo to bardzo mało prawdopodobne, żeby Ci się naraz dwa napędy zepsuły. Sprawdź czy może taśma, do której podpięte są te nagrywarki nie jest w którymś miejscu uszkodzona. Spróbuj podpiąć którąś nagrywarkę do innej taśmy i sprawdź czy działa.

Możesz też sprawdzić czy te napędy działają na innym komputerze.

OK dzięki za pomoc mam nadzieję że poskutkuje.

Witam już znam przyczynę poprostu coś pokombinowałem z rejestrze systemowym bo znalazłem na necie takie info gdzie i co w rejestrze trzeba wpisać aby automatyszcze opróżniało pliki cockie i śmieci z przeglądarki internetowej gdzie niby po tym miał szybciej net chodzić itd.zrobiłem przywracanie systemu do tego dnia gdzie go stawiałem i chodziło wszystko ok i teraz widzę że już nagrywarki działają.Dzięki za pomoc i info.Na początku zmnieniłem taśmę na nową ale nic nieposkutkowało i spróbowałem właśnie przywracania systemu i ten proces poskutkował.