Problem z nagrywwarką atapi dvd a dh20a4p

mam problem.Mam podłączona nagrywarkę do komputera ale nie wyświetla mi ikonki stacji dysków w mój komputer ,ba wogóle nie wyświetla.

nagrywarka dziala otwiera się ale nie świeci się światełko.Co zrobić?proszę o pomoc!

Jaki masz system?

Jak masz możliwość to sprawdź ją w innym komputerze.

mam Windows xp SP2

zobacze jeszcze na innym ale jak mialem poprzednią to było z nią tak samo

To znaczy, że odczytuje płyty ?

Zmień taśmę IDE na nową, możliwe, że obecna jest uszkodzona.

Ewentualnie sprawdź osadzenie wtyczki taśmy IDE w gnieździe płyty głównej.

nie czyta płyt ale działa bo się otwiera

sprawdzę to z taśmą

// Połączono posty.

nie działa ale dam wam screena z menadzera urządzeń http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6f1 … 163cd.html

Zabawne że pozamazywałeś info na temat kompa :smiley:

Ustawienia nagrywarki skontroluj czy się nie kłóci z czymś podłączonym pod tą samą taśmę. (Master/Slave)

Taśma musi być nowa, najlepiej 80pin, nie używaj starej, zżółkłej i wymiętolonej :slight_smile:

Potem wyłącz wszystkie "wirtualne napędy, ściągnij ze strony NVIDIA aktualne sterowniki do płyty głównej (wyszukasz po chipsecie, który masz zapisany w instrukcji płyty gł.), podczas instalacji sterownika IDE masz 2 opcje SW/IDE włączone lub wyłączone.

Spróbuj zainstalować z jedną z tych opcji (najlepiej off) i potem skasuj nagrywarkę żeby się wykryła podczas następnego restarta systemu.

Powodzenia.

bo mam słabego xDDD

mam tylko tą nagrywarkę pod tą taśmą i nic więcej

taśme mam 2 letnią

o co chodzi z tym master/slave

płyte główną mam asrock k8nf4g-sata2

lol772 , usuń z Menadżera Urządzeń nagrywarkę, przy której jest żółty wykrzyknik.

Po ponownym uruchomieniu komputera system zainstaluje ją automatycznie na nowo. Może to rozwiąże problem.

Jeżeli jednak problem nie zniknie, to pobierz i zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Master / Slave, to status urządzenia podłączonego do taśmy IDE - (MASTER - urządzenie nadrzędne, SLAVE - urządzenie podrzędne).

Jeżeli Twoja nagrywarka jest jedynym urządzeniem na taśmie, to zworką powinna ustawiona być, jako MASTER - MA (patrz na legendę na naklejce na nagrywarce) i powinna podłączona być do ostatniej (skrajnej) wtyczki taśmy.

Jeżeli nagrywarkę podłączoną masz inaczej, niż napisałem, to zmień to.

P.S. Jeżeli masz zainstalowany program Daemon Tools (do zarządzania wirtualnymi napędami), to odinstaluj go.

On również może być przyczyną problemów z nagrywarką.

lol772

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

Proszę również o dostosowanie swoich przyszłych wiadomości do tego ogłoszenia: viewtopic.php?f=3t=213590

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.