Problem z napędem CD?

Po podłaczeniu i próbie nagrania muzyki audio wyskakuje komunikt :

Błąd sterownika DMA. Błąd CRC ! coż to może być ? Pomóżcie mi

Jaki system.

Xp z sp2 !

Stery do płyty głównej wgrane.

Sprawdź tryb pracy dysków i napędów - czy pracują w DMA:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851

Pracują w DMA. Dziwny problem gdyż 2 tyg. temu pracował ten sam napęd i nie miał problemów z niczym, teraz wymieniono go tyko na nowy, model ten Sam Wiec skand ten problem

A w menadzeże urządzeń wszystko gra - jeśli chodzi o napędy i resztę.

A czy taśmę sygnałową wymieniałaś na nową 80 na II kanale,jak nie to wskazane - może źle założona.

Czy nagrywara jest sama na taśmie.

A jak nagrywa co innego.

Jak tam nośniki,może sprawdź na firmowych.

Wgraj najnowsze oprogramowanie do nagrywania - jak Nero to wersja najlepiej 6.6… lub wyżej.

Zainstaluj ASPI 4.71.2.

Nic nie zrobiłam, szczególnego napęd zaczął nagrywać. Wiec może jeszcze mi ktoś powie czy jest możliwość aby Napędy uszkadzały się przez jakąś inną cześć z mego PC ? czy skoki napięcia … ? Gdyż to już właśnie mój 3 napęd Lite-On i już w sklepie mi coś próbują wcisnąć, że to może od mego PC …Czy to było by możliwe … ? Bo mi coś się nie chce wierzyć w to !

Zanieś kompa do nich i nie zrobią.

Co w napędach się uszkadzało.

Możliwe przyczyny:

  • kiepskie napędy CD

  • Twoja wina

  • nośniki

  • uszkodzona taśma sygnałowa

  • zasilacz

  • płyta główna

  • inne

Mi się wydaje, że to słabe napędy , za pierwszym razem nie czytał CD, drugi to samo Wiec dostawałam new, teraz przy nagrywaniu muzyki audio kaleczył utwory Wiec znów dali mi New ! Napędy za każdym razem na gwarancji się psują po 4 miesiacach,przy b.malym uzywaniu. PC już po gwarancji wiec oni chętnie po szperają w nim i skasują mnie ! A babie niby łatwo kit wcisnąć jak się nie zna