Problem z Napędem DVD nie czyta mi nowych gier

Witam mam problem z napędem DVD-CD Rom kupiłem sobie Fallout 3 chciałem zainstalować ale zapomniałem że już jakiś rok czy 2 lata nie czyta mi nowych gier stało się to kiedy kupiłem sobie CDA wtedy nie czytało mi gry takie gry jak CD czyta bez problemu nawet jak są porysowane na maksa proszę o szybką pomoc.

Dodane 21.03.2013 (Cz) 16:32

Okazało się że nie czyta mi nowych gier mam starą gierkę na DVD i ją przeczytało bez problemu wiec problem jest taki nie czyta nowych gier.

Możesz ratować się wgraniem nowego firmware do napędu optycznego, ale najpewniej laser traci już moc i będziesz musiał zmienić dvd na nowy (teraz już nagrywarkę dvd).

bartiz123 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Hej,

Ewentualnie spróbuj przeczyścić - jeśli to możliwe - oczko lasera. Kurz, który się na nim odkłada, może powodować problemy z odczytem zawartości płyt - szczególnie tych słabiej, to znaczy płycej, wypalonych bądź wytłoczonych płyt.

Pozdrawiam,

Dimatheus