Problem z napędem DVD

Pomocy! Od kilku dni mój napęd DVD nie czyta dosłownie ŻADNEJ płyty (ani CD ani DVD…). Nie wiem co się dzieje : zawsze mój napęd dobrze działał i czytał wszystko,a teraz jak tylko włoże płytę,to lampka sygnalizująca pracę napędu mignie kilka razy i gaśnie. Słychać też,jak napęd rozpędza płytę do pewnego momentu,a potem nie spowalnia,tylko kręci się z tą samą predkąścią (prawdopodobnie za słabą,żeby komp wykrył płytę).

Co mogę zrobić,żeby mi dobrze napęd chodził? Chciałbym jak już to zrobić z poziomu Windowsa,a nie BIOSu bo się trochę boję w nim szperać :slight_smile: .

I jakby co to MS Windows Vista Home Basic.

Z góry dzięki za pomoc.

Sprawdź czy czasem kable od napędu się nie poluzowały, jeżeli nie to spróbuj przeczyścić napęd jakimiś środkami, albo po prostu przetrzeć delikatnie laser wacikiem

aha i jakby co to mam plombę NTT i nie mam możliwości patr5zenia napędu od wewnątrz obudowy,bo mi gwarancja rypnie :smiley:

Spróbuj przeczyścić, jeżeli nie da rady to spróbuj jeszcze na innym systemie np. jakiś Linux z płyty. jeżeli i to nie da skutku to oddaj do serwisu gdzie kupowałeś, oni otworzą i zobaczą