Problem z napędem i programem Steam

Witam, zainstalowałem sobie Mandriva 2007 wszystko grało aż zauważyłem że napęd nie chce czytać żadnych płyt, prawoklik i zamontuj też nic nie daje, a próby explorowania płyty kończą się pokazaniem komunikatu o treści

natomiast na belce tytułowej komunikatu widnieje napis

Chciałem także zainstalować sobie Steam poprzez Wine jednak instalator Steam’a w Linuxie jest wykrywany jako *.msi jak go zainstalować, a może jest Steam na Linux’a?

Z Linuxa jak na razie moja wiedza jest marna dlatego proszę o najprostrze tłumaczenia. Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki.

Co do napędu - a co się dzieje jak próbujesz zamontować napęd ręcznie? ( mount /mnt/cdrom - czy gdzie tam teraz w Mandrivie domyślnie są montowane urządzenia)

wpisując w konsoli mount /mnt/cdrom a następnie eploracja napędu poprzez

Urządzenia -> nazwa_napędu ->

powoduje wyskakiwanie dalej tego komunikatu, natomiast wejście do katalogu /mnt/cdrom/ odbywa się normalnie i płytę można przeglądać

znalazłem na necie identyczny problem:

http://www.linux.com.pl/forum/index.php … 0d9c59abb2

i jak sprawdzałem mam zainstalowane dbus, hal, libcap, udev a problem dalej istnieje

a w centrum sterowania -> urządzenia peryferyjne -> urządzenia przechowywania danych dwie pierwsze opcje są zafajkowane lecz niedostępne