Problem z napędem/nagrywarką

Witam. Na początku chciałem podkreślić, że nie wiedziałem gdzie umieścić mój problem, więc jeśli w złym dziale, to proszę o przeniesienie.

Ale przejdźmy do mojego problemu. Otóż mam problem z napędem TSSTcorp CDDVDW SH-S223F ATA Device. Otóż na systemie WinXp, napęd mi wariuje. Tzn. zdarza się, że sam się otwiera, zamyka, zacina itp. Wkładając płytę mam problemy, bo napęd po zamknięciu znów się sam otwiera… Naprawdę nie wiem w czym rzecz. Najdziwniejsze jest to, że na Viście i na Ubuntu 9.04 napęd działa prawidłowo i nie ma z nim najmniejszych problemów… Więc albo jest to wina systemu, oprogramowania itp. ( przynajmniej tak mi się wydaje), jednak nie mam zielonego pojęcia, co takiego powoduje dziwne zachowanie nagrywarki. Jeśli jest ktoś, kto miał podobny problem (nawet nie z tym samym napędem), lub wie co trzeba zrobić, aby prawidłowo działał pod XP, to proszę o pomoc. A zależy mi na tym, bo XP z tych systemów jest dla mnie najlepszy i to na nim wole działać.

Może wgraj nowy bios do napędu.

Nowy bios do napędu? Sry, ale już jak coś to firmware… Ale dla mnie to będzie ostateczność, na razie szukam innych rozwiązań. Poza tym pamiętam, że z 3 lata temu również wgrywałem nowy firmware do innego napędu i nie mam dobrych wspomnień… Owszem, po wgraniu chodził dobrze z jakieś 3 miesiące, po czym siadł… Może był to zbieg okoliczności, ale na razie nie chce się z tym bawić. Poza tym nie wiem czy jest to właśnie wina firmware, że na 2 systemach chodzi dobrze, a na 3 wariuje. Dlatego proszę o dalsze sugestie.

spróbuj zaktualizować sterownik, pobrać ze strony producenta, Ubuntu, i Vista mają zupełnie inne i nowsze sterowniki.