Problem z napedem - nie odczytuje plyt

Witam wszystkich,

od pewnego czasu mam problem z napedem (Nagrywarka DVD LG),a teraz jak wyglada problem:

wkładam obojetnie jaka plyte do napedu i probuje ja otworzyc po czym wyskakuje mi komunikat “System Windows nie może czytać tego typu dysków. Dysk może być uszkodzony lub używa formatu niezgodnego z systemem Windows”. Staralem sie szukac o tym w internecie, na forach ale nie znalazlem nic co by mi pomoglo.

Na mojej plycie glownej mam tylko 1 zlacze IDE na ktorym mam podpieta nagrywarke (MASTER) i dysk twardy (SLAVE). Probowalem roznych podpiec, innej tasmy ide, i innego napedu - nie pomoglo.

A teraz najciekawsza czesc: jesli wloze plyte do napedu i uruchomie ponownie komputer to plyta dziala. Jesli nastepnie wyjme ja i znow wloze znowu nie dziala…

Wnioskujac z tego co napisalem linijke wyzej oba napedy sa sprawne bo dzialaja po ponownym uruchomieniu.

Nie wykluczam ze cos zrobilem (zainstalowalem cos) co mogloby to spowodowac, ale jak zawsze w takich sytuacjach nic nie pamietam.

Napisze jeszcze ze gdy daemonem probuje zamontowac obraz to widac plyte ale jak na nia nacisne to wyskakuje ten komunikat co wyzej.

Probowalem tez usuwac naped z rejestru, instalowac nowsze atapi, nic nie pomoglo.

Prosze o pomoc ; )

#Mood

Poprawilem, nie wiem co wiecej mozna zmienic…

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Refresh! !!