Problem z napędem w laptopie Toshiba

Kilka dni temu kupiłem laptopa. Wszystko było ok, sprzęt śmigał. Aż tu nagle dzisiaj spostrzegam, że napęd nie działa. Vista go widzi, ale po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje, nawet lampka nie mruga. Po próbie wysunięcia tacki z poziomu systemu wyskakuje komunikat: >>Wystąpił błąd podczas wysuwania “Stacja dysków CD (D:)”<<. Nie pomaga restart, także w czasie przed za ładowaniem systemu naciśnięcie przycisku nic nie daje. Czy może mieć to związek z aktualizacją narzędzia Toshiba Tempro albo jakichś innych sterowników? Instalowałem ostatnio coś takiego. W takim razie jak powrócić do poprzedniego stanu?

Możesz skorzystać z funkcji przywracania systemu -> http://windowshelp.microsoft.com/Window … 51045.mspx

Przywracanie systemu nie pomogło. A może problem tkwi w aktualizacji BIOS-u? Jak to sprawdzić?

Sprawdziłem jeszcze parę opcji. Kiedy próbuję odtworzyć płytę, prosi o włożenie dysku, mimo że on się tam znajduje. We właściwościach Vista pokazuje “To urządzenie działa poprawnie”.

Problem rozwiązany - cóż, najprostsze czasem jest najlepsze.

W związku z kilkoma wiadomościami z prośbą o podanie sposobu, opisuję go w wątku.

Okazało się, że sterownik z Toshiba Tempro był lipny. Ściągnąłem go ponownie, zainstalowałem po raz drugi i działa :slight_smile:

PS. Jeśli po instalacji sterownika wyskoczą “domki” np. w nazwie napędu, trzeba ściągnąć i zainstalować jeszcze raz.