Problem z napięciami

Cześć mam płyte Asrock K8NF4G-SATA2 procesor Sempron 2800+, dysk WD Caviar SE 160 GB i 768 MB RAM Goodramu. Problem polega na tym, że co jakiś czas (może to byś 2 razy na tydzień) wyłącza mi się komputer bez powodu. W końcu wyłączył się i już się nie uruchomił. Pomyślałem, że padła płyta, którą wymieniłem na drugą nową. Jednak na tej zaczyna się dziać to samo, tzn. bez powodu wyłącza się komp. Więc moje podejrzenie padło na zasilacz (marki Yamo 350 W). Sprawdziłem w Evereście napiecia i wyglądają one tak.

Napięcie rdzenia procesora: … 1.22 V

Aux: … 2.91 V

+3.3 V: … 3.31 V

+5 V: … 5.62 V

+12 V: …12.95 V

-12 V: … 3.11 V

-5 V: … 4.05 V

+5 V podczas wstrzymania pracy: 5.02 V

VBAT baterii CMOS: … 0.91 V

System był wielokrotnie instalowany, więc to nie może być wina systemu. Kompa mam prawie od roku, ale te problemy zaczęły się dziać jakoś 2 miesiące temu. Moje pytanie brzmi, czy te napięcia są dobre czy też są tam jakieś odchyły. Czy ten problem z wyłączającym się kompem to wina zasilacza, czy może innego podzespołu?

Stanowczo za wysokie,zasilacz sprawdź tak,a najlepiej wymień na coś lepszego.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

Ok, dzięki za te informacje, a można zmniejszyć napięcia, np. dodąc lub usuwając urządzenia?

Niezależnie od obciążenia zasilacza,dobry zasilacz ma mieć napięcia przewidziane w normie ATX - link masz podany co i jak.

Zmień zasilacz na coś markowego Modecom MC, Huntkey, Hiper, FSP. Firma tego nie jest najlepsza.

Nie sugeruj się tymi wielkościami . Jeśli masz miernik to skorzystaj , jeśli nie to może jakiś znajomy zmierzy . Dopiero wtedy będziesz wiedział jakie masz napięcia z zasilacza . Te wartości z everestu to wsakażnik nie miernik .

No nic specjalnego ten zasilacz zmien na jakiegos Amaraoxa,Fortrona,Modecoma (ale broń boże z dopiskiem Feel),Chiefteca

Cóż zmieniłem na Codegen 300 W i się zobaczy. Napięcia spadły. W Evereście mam wszystko ok oprócz + 5V - pokazuje mi 5.48 V, czyli za dużo, ale jak patrze w biosie to wszystkie wartości są w normie.

Gratuluje zamiany :o Może trzabyło pierwsze na forum zapytać

w evreście też mi pokazuje złe napięcia, za wysokie troche, ale w biosie są ok, w normie ATX (mam jakiegos chiefteca 450W)

To jest jedyny wolny zasilacz jaki mam w domu. Narazie nie mam kasy na nowy a jak będe miał to pewnie sobie kupię.

Juz myślałem że dokonałeś takiego zakupu