Problem z napisami pod folderami

(zendom) #1

Na pulpicie mam foldery, pod którymi są napisy np mój komputer, moje miejsca sieciowe etc. Do tej pory te napisy były tylko na tle tapety pulpitu. Nie wiem co zrobiłem, ale te napisy są na paseczkach o innym tle (kolorze). Próbowałem we właściwościach coś pozmieniać, ale bezskutecznie, można zmienić tylko kolory tych "paseczków" Problem byłby rozwiązany gdyby można zmienić kolor tego paseczka na przezroczysty, ale niestety nie ma takiej możliwości. Czy jest na to jakaś rada?

Ps jeśli temat założyłem nie w tym miejscu to z góry przepraszam.

(Seba86mu) #2

Spróbuj tak:

Prawoklik na Pulpicie -> Właściwości -> zakładka Pulpit -> przycisk "Dostosuj Pulpit" -> zakładka "Sieć WEB" -> jeżeli masz zaznaczone obie pozycje, bądź którąś z nich, to odznacz -> OK, Zastosuj, OK.

(Longhorn2009) #3

Na pewno pomoże też to: Panel sterowania-->System-->zakładka Zaawansowane-->w obszarze Wydajność kliknij Ustawienia-->W nowym oknie najlepiej zaznacz "Dopasuj dla uzyskania najlepszego wyglądu".

(Andrzej12396) #4

spróbuj

Prawy->Rozmieść ikony według->Zablokuj elementy sieci web na pulpicie jeżeli obok tego jest ptaszek to odznacz go

(zendom) #5

Stokrotne wielkie, wielki dzięki, to zadziałało. Chylę czoła przed wszystkimi, którzy mi pomogli, a żona jak się cieszy.