Problem z naprawą systemu z płyty CD

Mój drugi komputer siadł i po włączeniu wszystko się odpala ale zamiast okna windows pojawia sie komunikat że brakuje pliku Windows config i że mogę spróbować naprawic go z płyty cd z systemem.

Ale dysk nie chce się odpalic mimo tego ze ustawilem stacje dyskow na primary. Napęd startuje ale nie potrafi odczytac plyty w i w rezultacie wyskakuje ten sam komunikat ze brakuje pliku i mam naprawic z plyty…

Macie jakis pomysl albo rade co zrobic? System to win XP pro

Pozdrawiam

Jaremi

Uruchom system z LiveCD lub płyty instalacyjnej systemu i uruchom chkdsk:

  • dla LiveCD: chkdsk c: /f

  • dla płyty instalacyjnej: chkdsk c: /p

Jeżeli to nic nie da, to możesz spróbować załadować system z LiveCD (np. BartPE), otworzyć edytor rejestru i załadować gałąź z pliku c:\windows\system32\config\system. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, dokonaj dowolnej zmiany w tej gałęzi rejestru a następnie wróć do poprzedniej wartości. Następnie odłącz plik.

Jeżeli to też nic nie da, jest szansa, że jeżeli masz włączone Przywracanie systemu, zachowała się kopia zapasowa HKLM\System. Znajduje się ona w “C:\System Volume Information” w jednym z podfolderów. Aby go odtworzyć musisz:

  • załadować system z LiveCD i wywołać polecenie:

Kod:

cacls “C:\System Volume Information” /t /e /g Administratorzy:F

  • otworzyć ów folder i odszukać w nim pliku system

  • zrobić kopię zapasową pliku C:\Windows\System32\Drivers\Config\System i zastąpić oryginał plikiem pochodzącym z System Voume Information.

Alternatywnie jeżeli dysponujesz drugim komputerem/dyskiem z zainstalowanym XP, możesz zamiast LiveCD użyć innego sprawnego systemu.

Dodane 17.01.2010 (N) 14:10

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=14270 - zobacz jeszcze tutaj…

No właśnie mam sprawny system na płycie ale wogóle nie odpala, a system na kompie nie chce sie uruchomic tak czy siak…