Problem z Nec 4550 Sterowniki


(masło) #1

Mam Neca 4550 ktury posiada mozliwosc nagrywania płyt dvd ram poszukuje sterownika do tych płyt lecz nie z tej strony http://www.bhacorp.com/download/utilities/dvdram.html ten sterownik nieobsługuje tej nagrywarki Moze ktos ma ten model bo szukam tego sterownika od kilku dni i nic ? Moze niema Ps mysle ze niepomyliłem działu


(JNJN) #2

Nie wiem o co Ci chodzi.

Wszystko do nagrywania na nagrywarce zapewnia pakiet Nero lub inny.

Poczytaj tu.

http://www.cdrinfo.pl

Strona poświęcona temu - może faktycznie coś trzeba jeszcze,aby nagrywać takie płyty, ale podejrzewam że pełny i najnowszy pakiet Nero wystarczy.


(masło) #3

do jnjn zeby nagrac płytke dvd ram niepotrzebujemy programu do nagrywania np nero Widze wiec ze niewiesz na jakiej zasadzie działa płyta dvd ram niewiesz ze do niej jest potrzebny sterownik bo komputer ja widzi jako dodatkowy dysk a sterownik do kturego podałem linka niewspułpracuje z neciem 4550 dlatego tez poszukuje osoby ktura ma ta nagrywarke i sterownik do dvd ram obsługujacy ja dzieki


(JNJN) #4

Co prawda nie nagrywałem jeszcze takich płyt DVD-RAM, ale czytać umiem.

Więc poczytaj dokładnie.

http://encyklopedia.servis.pl/wiki/DVD-RAM

Stosujesz typowe programy do nagrywania pakietowego np InCD z pakietu Nero.

Jeśli nie ma do niej specjalnego sterownika,musisz użyć programów do nagrywania pakietowego.


(masło) #5

dzieki jnjn za staranie ze moze in cd pomoze ale klapa niepomogło wiec jedyną mozliwoscia jest znalezienie sterownika a tego szukam i niemoge znalesc


(JNJN) #6

Warto poczytać jeszcze dokładnie specyfikację Twojego napędu jaki standard płyt DVD-RAM on obsługuje i jakie płyty i jakiego producenta.

Bo może się okazać że napęd nie widzi tej płyty lub nie daje sobie z nimi rady,ten sam problem występował przy CDRW,DWDRW.

Warto się zastanowić czy gra warta świeczki,ponieważ może się okazać że nagrana płyta DVD-RAM jest czytana tylko w Twoim napędzie,ale próbuj.

I jeśli nie ma do niej osobnego sterownika do obsługi DVD-RAM,to powinno sobie dać radę oprogramowanie do nagrywania pakietowego.

Pamiętaj że płytę DVD-RAM należy najpierw sformatować,aby można było zapisywać i kasować dane.

Do obsługi CDRW,DVDRW,DVD - RAM dobrze nadaje się menadżer plików Total Commander.

Poczytaj w necie i na http://www.cdrinfo.pl , tam są specjaliści w tej dziedzinie.