Problem z neostrada 1mb wolno, bardzo wolno chodzi

hej mam nowa neostrade przyspieszona z 3xxkb/s na 1.3mb tak mowi windows…i gorzej chodzi niz mialem stara neostrade:( co zrobic ?? dodam ze mam stary modem fast800 POMOCY! !!

zz2 w końcu to Neostrada…

Wrzuć logi:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

zz2 Mam dokładnie ten sam problem. Nie sądzę jednak, by to była wina modemu. U mnie to jest tak, że do 22:00-23:00 mam transfer od 0 do 30 kb/s, natomiast po 23:00 jest wszystko ok., tzn. transfer wzrasta do 120-130 kb/s.

co mam zrobic?? zadzwonic do tp?? czy co?? bo to nie moze byc zaden wirus czy jakies inne smiecie…

Dzwoniłem na info techniczną Neostrady, zbyli mnie jakimiś ogólnikami. Facet zaproponował mi zmianę antywirusa :shock: . Zabiłem go śmiechem, po czym odłożyłem słuchawkę.

ja jutro zadzwonie…jak cos to niech sie ***** z takim netem i nie za taka cene…zeby miec gowniany net 1mb gorszy niz 256…strony mi sie wolno otwieraja :-x jutro zdzownie i musza mi to zrobic 8)

…ale jakoś logów z Hijacka nie widzę :roll:

I co? myślisz że facet się tym bedzie bardzo przejmował, że po nocach nie będzie z tego powodu sypiał czy co?

Zadnych konkretów nie podajecie a rozwiązania oczekujecie… :x

Jak by co, to żadna opcja neostrady nie gwarantuje stałego transferu.

Prędkość pobierania (download) w znacznej mierze zależy od serwera z którego pobierasz, programu którym zasysasz, w przypdku p2p także sedów i peerów …a także po części od linii tel. i obciążenia sieci. Często również jakieś syfy powodują problem z siecią …a więc wszelkich pytań o antywirusy, firewalle itp. nie należy ignorować.

adpawl zapewne masz rację, znamienne jest to, że podobny problem z Neostradą mam również w Linuxie (Mandriva 2006 One) uruchamianym bezpośrednio z płyty. Wkleję jednak loga z Hijacka, może faktycznie coś mi się złapało?

oczywisice pobierałem prog kilka razy z dobreprogramy by sprawdzic to i czesto było o połowe mniej niz powinien byc transfer, próbowałem kilka razy czesto w nocy, był wiekszy (normalny jaki powinien byc),a to sie dzieje juz od 2 tyg takie cos, facetz neo tez mnie zbył, ze antywirus niby zły i stary, mam go od dwóch lat i jakos nie narzekałem wczesniej, jak do około dwóch tyg wczesniej na net i na antywirusa. oczywiscie tez wsuwali mi scieme ze to wina modemu ale wcale ze nie tylko ze u nich sie cos napier… to oczywicie jakos chca przeczekac az sie samo zrobi, tylko dlaczego mam płacic za 1 mb a transfer jest oczywice o 5 razy nizszy a przedewszystkim soprawdziłem kilkoma antywirusami dysk i nic nie wykryło oczywioscie czysty system, po formacie, wiec facet zaczął mi wciskac kit bym zrobił format i antywirusa zmienił, wiec co oni wiedza w Tp doradza mi gosc cos co zrobiłem 2 godz wczesniej

chyba na to wyglada ze jak sie ma neo to trzeba formata robic i instalki windy tuz jak sie zakonczy poprzednia imstalke a oni mają klienta w du…

Złączono Posta : 12.01.2007 (Pią) 23:45

hym pozdrawiam ja tez jutro dzwonie jak codziennie w końcu trzeba zrobic porzadek bo mam juz tch i ch wymówek dosc wwkoncu to tylko konsulltanci ale cóz biora kase i pomagac musza uzytkownikom tp ale zobaczymy czy pójdzie im tak łatwo zbyc jutro

Skoro tak, to najlepiej zażądaj wizyty montera - tylko nie daj się zbyć Z et P ekiem :wink:

Po pierwsze sprawdź czy twoja centrala obsługuje taką opcje neostrady ( i to nie w tp tylko w centrali) Często się tak zdarza żę podłączają komuś neta i chodzi za wolno bo centrala nie potrafi go obsłużyć , a jednak płacisz za 1mb. Po drugie jeżeli to nie pomoże odczekaj kilka miechów , bo często jest tak że jest to wywołane dużą ilością użytkowników (najczęściej w czasie promocji) Ja mam Neostrade w opcji128 i na początku (zaraz po założeniu w trakcie trwania promocji) w soboty i niedziele wieczorem wógle nie chodziłą szybkość się pojawiała ale nic nie chodziło

dzis jest troche lepiej…ale strony sie dlugo otwieraja:( dzis sciagalem plik okolo 270mb w 35min:) ale te strony sie wolno otwieraja, jak klikne na link to ponad 5sek nic a potem strona sie otwiera

Ciekawe… :o

Możesz rozwinąć tę myśl?

Widze że jesteś bardzo zorientowany, wyjaśnij więc co dokładnie wg. Ciebie oznacza “bo centrala nie potrafi go obsłużyć”, w jakim sensie nie potrafi?

Może i mam mniejszą wiedze …ale zawsze mi się wydawało, że centrala obsługuje albo i nie obsługuje neostrady - innego wyjscia nie ma. -Videostrada to inna bajka, bo ta wymaga już sporych inwestycji zw. chociażby z rozbudową DSLAMów ospecjalne karty ADSL-2+. Zmiana opcji neo, to zwyczajna rekonfiguracja portu. A to czy dana opcja pójdzie, zależy przede wszystkim od długości i jakości linii (te mają główny wpływ na tłumienie i odstęp sygnału).

Aby sprawdzić to o czym piszesz, nie należy dzwonić po żadnych centralach …tylko na 0800 102 102 i poprosić o sprawdzenie możliwości świadczenia usługi z ww. prędkością, ew. wskazanie predkości z której będziesz mógł korzystać. Jest jeszcze coś takiego jak migracja powrotna na ścieżce technicznej …no ale to chyba przecież wiesz? :wink:

zz2 panuj nad językiem. Za następne bluzgi wyłapiesz warna. Popraw błędy - na forum używamy polskiej pisowni. Sugeruję, żebyś natychmiast zapoznał się z regulaminem tego forum.

chyba w Tp bardzo niekompetentni konsutlanci sa albo nie umieja pomóc tylko zbywają, kolejna rozmowa zakonczona nie powodzeniem, fakt jush dzis kilka razy dzwoniłem za kazdym razdem zzzbywali mnie ale montera wydusiłem by przyszedł po tylu tel do niech troche to przykre ze TP coraz mniej dba o klienta tylko che ich miec wiecej a linia 0800102102 zawsze zajeta no cóz Tp chyba lubi robic sobie zarty

jak przyjdzie monter to powiedz co zrobil…caly czas wolno strony sie otwieraja:( i nawet jak postawie serwer w CS 6 osob to mam lagi…

Witam.

W chwili obecnej posiadam internet radiowy. Pewnego pięknego dnia zadzwoniono do mnie (pewnie przedstawiciel TP S.A.) z propozycją założenia neo. Na moje pytanie, czy mogę bez problemu mieć ofertę 1Mb, powiedział, że tak. W piątek przechodząc koło punktu TP S.A. postanowiłem wstąpić i wypytać o szczegóły, ponieważ muszę przyznać, że oferta cenowa neo do tego ile płacę teraz jest bardzo kusząca. Na miejscu dowiedziałem się, że jeżeli chcę 1Mb to zostanie zlecony pomiar tego łącza (może dlatego, że jest to nowa centrala i linia) i w poniedziałek (jutro) otrzymam telefoniczną odpowiedź czy taka szybkość jest dostępna. A Ci co dzwonią z ofertami, obiecują wszystko, aby tylko sprzedać, itd… Wiec coś w tym jest, że nie każda linia, centrala potrafi obsłużyć daną szybkość.

Pozdrawiam.

Potwierdzam - im dalej od centrali - tym większe mogą być kłopoty z szybością 1024, choć żadnych kłopotów można nie odczuwać przy szybkości 512…

Ale np. można pod 0800 102 102 podać swój numer telefonu, i konsultant po sprawdzeniu szybkości łącza oddzwoni, podając czy jest techniczna możliwość zwiększenia szybkości łącza…Jednak nie sądzę, że TP S.A instaluje Neostradę 1024 nie sprawdzając wcześniej możliwości technicznych dla łącza tej szybkości , a tym bardziej nie sądzę, by instalowała to łącze mając świadomość, że nie jest wstanie obsłużyć łącza w wysokości zadeklarowanej w umowie…Można tu przylepiać różne łatki - ale bez przesady…

Pozdrawiam

tym bardziej, że (przynajmniej u mnie) po 22:00, po 23:00 (czasami) mam pełną prędkość łącza. Ostatnio zdarza się nawet wcześniej. Stąd wnioskuję, że możliwości techniczne na mojej linii są, gdzie zatem leży problem?