Problem z Neostrada w RC1!

witam wszystkich mam pewien problem mianowicie nie chce mi dzialac neostrada tzn. modem sagema sciagnalem mam najnowsze sterowniki bo uzywalem ich na wczesniejszych beta i wszystko było OK a teraz po zainstalowaniu pojawia mi sie na dole zielona ikonka modemu tyle ze jest przekreslona i pisze USB nie podłaczony.Co zrobic prosze o jakies rady.

zobacz czy masz poprawnie zainstalowany modul usb

tzn? co znaczy modul usb?

Chodzi o to czy masz porty USB poprawnie zainstalowane.

U mnie chodzi na sagemie 800. Natomiast nie chodził na becie 2. Jedynie przy pierwszym zainstalowaniu modemu, a po restarcie kicha. Teraz na PreRC1 i na RC1 chodzi. Na pasku nie ma ikonki modemu /tego trójkąta/ jest gdzieś w tle. Pojawił się tylko przy pierwszej synchronizacji. Łączenie jest ciekawe. Jak uruchomię explorera, to dopiero po kilku chwilach uruchamia się całe połączenie sieciowe i wówczas następuje połączenie.

Zainstaluj jeszcze raz modem przy odłączonym, potem podłącz. Zrób połaczenie i restart. Wczoraj pisałem z Visty x86. Dzisiaj zainstalowałem x64 i nie mam netu. Podobno Sagem nie będzie wspierał x64. Tak było przy XP 64 bit.

spróbuje i dam znac :shock:

Złączono Posta : 10.09.2006 (Nie) 21:44

nadal nie wykrywa modemu a na dodatek jak chce w menedżerze urzadzen zaktulizowac sterowniki modemu to mi pisze ze jest jakis error.chyba zrobie formatke i sprobuje zainstalowac jeszcze raz viste.Nie mam już żadnych pomysłów

Mam ten sam problem vista rc1 x64 i sagem 800 i kicha. Jest jeszcze w viście ikona u góry po lewo o dostosowaniu programów (sterowników?), ale niestety i przy pomocy tego też nic, natomiast przy visata x32 wszystko OK!

Wysłałem maila do sagem o stewr pod x64 ale na razie cisza! przy okazji może ktoś poradzi jak aktywować vistę , u mnie komunikat że na 3 dni?!

Pozdrawiam

Złączono Posta : 12.09.2006 (Wto) 13:40

Otrzymałem odpowiedź z Sagem-a, że do Sagem 800 będą stery w " last quarter of 2006" na http://wwww.sagem.com/support.

Dobra wiadomość

Więc cierpliwości

Pozdrawiam

Ps

Pisząc o problemach z Vistą warto dodawać z którą x86 x64 32 bit.

to znaczy ze w vista 32bit dziala ci internet? bo mi udalo sie wykryc modem ale nie moge sie polaczyc

Złączono Posta : 12.09.2006 (Wto) 16:38

aha a co do aktywacji to narazie trzeba poczekac,pewnie podales seriala z beta 2 podczas instalacji tak jak ja za pierwszym razem i tez mialem 3 dni do aktywacji,zrobilem ponowna instalacje bez podawania seriala i mam 14dni

Aktywowac mozesz telefonicznie podobnie jak XP. Ja swojego Sagema 800 wywalilem po dwoch latach dobrej pracy. Kupilem router D-linka 524T i neostrada na Viscie x64 hula jak marzenie.

sirkitek… tylko pokazuje ze 3 dni… ale potem pokazuje ze 14 poniewaz 3 dni to jest Automatyczna Aktywcja tzn ze system podczas pierwszych 3 dni prubuje sam aktywowac Viste :]

powiedz mi jak przebiegla ci aktywacja telefoniczna bo ja probowalem ale kazali mi podac 6 pierwszych cyfr ID ale w ID visty mam 5 cyfr poczatkowych oddzielonych myślnikiem

Złączono Posta : 13.09.2006 (Sro) 14:19

jesli mozesz to podaj mi gg to napisze bo chetnie aktywowalbym swoja viste a nie reinstalowal co 14dni

U mnie zarówno beta2, jak i rc1 nie mają problemu z neo. Wcześniej jednak kłopoty były. Co mogę doradzić?

  1. Zainstaluj vistę od nowa (niestety) przy wyłączonym modemie usb.

  2. Zainstaluj najnowsze sterowniki do usb sagem i uruchom ponownie system.

  3. Podłącz modem i wszystko powinno być OK.

  4. Połączenie trzeba skonfigurować ręcznie, ale przecież to nie nowość…

Zanim doszedłem do tak prostego wniosku, kilkakrotnie deisntalowałem i instalowałem sterowniki. Osobiście przypomina mi to kłopoty ze sterownikami na Win2K.

Pozdrawiam

juz tak robilem ale nadal mam problem z nawiazaniem polaczenia

Mam RC 1 x64 i neostrada nadal nie chodzi, (Sagem 800)ktoś gdzies piał "musisz ściągnąć sobie stery ze stron servisu Turbokrecika.Jest tam kilka do wybory,

wybierz tę paczkę kóra ma około 5.55MB.Podczas instalacji,wyskoczy okienko z różnymi opcjami.

Wybierz --> PPPoA VCMUX 0/35 .I dokończ instalacje .Potem podłącz modem.Skonfiguruj

ręcznie połączenie…U mnie śmiga"

Sciągnąłem ster 3.02 (5,65MB) też gdzieś czytałem, że ten pociągnie ale niestety po podłączeniu modemu vista go nie wykrywa i zgłasza problem.

Moja propozycja by na temat visty i Neostrady trzymać się jednego postu i nie tworzyć nowych! !!

Serdzecznie pozdrawiam

Nie ma sterow do Sagema 800 na Viste x64. Te z Turbokrecika mozna probowac na Viscie x86.

Nie ma trzech Vist.

Jest x64 = 64 bit i

x86 = 32 bit

mam sterownik sagema 3.0.4b ten mi dzialal na poprzednich beta,czyli co mam sciagnac inny?jesli tak to prosze o oznaczenia sterownika

vista x86 :lol:

ja jadne na tych sterownikach

http://rapidshare.de/files/33174899/SAG … 4.rar.html

jak u mnie działaja to nie ma cudów ze u ciebie nie

serenity

napisz na ktorej wersji visty jedziesz?

ja mam rc1 x64 i próbowałem już różne i kicha!

304 jeszcze nie

ok juz dziala.próbowałem na wszystkich 6 portach usb i za 5 portem zadzialalo nie wiem dlaczego akurat na tym jednym,ale nie wazne,wazne ze moge sie w pełni cieszyc moja vista.dzieki wszystkim za pomoc.pozdrawiam :lol: :smiley: :slight_smile: :slight_smile: :mrgreen:

RC1 5600 x86

ale powtarzam po raz 1000000000000

na viscie X64 nie bedzie działa NEOSTRADA Z SAGEM FAST 800! !!

masz 2 wyjscia:

1.Kupic router

2.Zmienic Sagema na Speed costam (ta wczesniejsza wersje modemu pod neostrade)

no i 3 to czekac na stery :confused: