Problem z neostradą, wolny transfer

Mam problem z neostradą 1.3mb, na początku było bardzo świetnie wszystko chodziło bez zarzutów. Transfery wyśienite, z bearshara i torentów prawie zawsze pełną. Nie chodzi tu jednakże o liczbę osób posiadającą. Ostatnio zaczęła mi migac w Bearshare ostatnia lampka na żółto i transfer radykalnie spadł, nie tylko z beara ale wszędzie, jedynie z rapida idzie pełną. Zdenerwowałem sie i zrobiłem formata, ale dalej miga świerzo po formacie, poza tym w bearshare wyszukuje mi mniej źródeł niż mojeu kumplowi z tą samą wersją. Co wy na to? Jak teu zaradzic?

Może masz jakiegoś firewalla i blokuje Ci porty, bo innej możliwości nie ma…

z pewnością nie mam firewala nic nie instalowałem jeszcze świerzo po formacie

Jest.Neo ma problemy z obsługą łącz :lol: Ja też tak kiedyś miałem, poczekałem trochę i teraz jest ok.

Mam nadzieje ze długo nie czekałeś i ja też nie będę musiał.

A co zrobic z Bearshare żeby wykrywał tyle źródeł ile powinien i lampka ostatnia (network ) nie migała? To też przez neostrade?

Tak, bo jeśji masz zablokowane porty (lub kto wie co jeszcze) to nie połączy się ze wszystkimi, tak jak należy :frowning:

to jak odblokowac je?

Jakiego masz firewala?

nie mam zadnego jestem swierzo po formacie

też mam podobnie i nie wiem co się dzieje tylko ze stron tak w miare chodzi trudno już i tak jest po 10 a do tego czasu mieli zrobić wszystko

:mrgreen: pracuję w infolinitechnicznej 0800102102 i problem z transferem oznacza:

jeżeli netstat pokazuje więcej protokołów tcp niż 8 przy powyłączanych progsach korzystających z netu oznacza,że masz trojany

jeżeli jest mniej niż osiem a transfer jest do bani nie taki jak na umowie najlepiej sprawdzić na serwerach tepsy( http://www.speedtest.tp.pl - musi być java, lub bez javy http://www.e-bezpieczenstwo.neostrada.pl - trzeba kliknać na pobierz darmową wersje oprogramowania i zobaczyć jaki jest transfer) to wtedy warto zadzwonić na infolinię

być może parametry linii tj tłumienie jest powyżej 50dB lub margines szumu poniżej 6dB - co oznacza restart portu lub wizyte montera na centrali i poprawe krosowania

problem może też wynikać z prac przeprowadzanych tj poprawy przepustowości sieci szkieletowych gdyż sieć ostatnio jest przeciążona bo limity zostały zdjęte a ludziska ciagną non stop z p2p :mrgreen:

mam nadzieje, że wyjaśniłem co nieco

PS Nie ma neo 1,3 dodatkowe kb/s są na synchro masz 1024kb/s