Problem z Neostrada!

Witam! Mam pewien problem z Neostrada! Mialem neo 1Mb i predkosc sciagania wynosila max 110kb/s no na poczatku lecialo 120-130kb/s! Moj kolega ktory mieszka jakies 100m ode mnie tez ma neostrade 1Mb i u niego spokojnie leci 150kb/s! Dodam, ze u mnie ping wynosil 60-70 nigdy mniej! A u niego jakies 30-40 czasami spadal do 25! Nie jest to wina Komputera, gdzyz podlaczalem internet do innego kompa i bylo to samo! teraz zmienilem neostrade na 2Mb! od podpisania umowy czekalem jakis tydzien, az zwiekszyli predkosc niby na 2Mb ( na umowie jest zawarte, ze obowiazuje ona od 22.02.2010r moze tylko pisze ze zwiekszyli mi na 2Mb a transfer zwiekszy sie dopiero od 22 lutego??), ale kiedy robie test wychodzi mi ze nadal mam 1Mb! Jedynie co sie zmienilo to ping! mam teraz jakis 30-40! A predkosc pobierania jest taka sama jak na 1Mb! Jak myslicie od czego tak sie dzjeje? Dodam, ze moj kolega ma router a ja modem z neostrady (mam go juz jakies 5 lat) Sagem Fast 800-840 nieznam sie na tym i dlatego prosze o Pomoc! Moze to zalezy wlasnie od modemu! Moze zmienic na router? Z gory dziekuje!

Wgraj do niego nowe sterowniki. Sprawdź na http://www.speedtest.net/ z serwerami niemieckimi.

654635334.png

654637203.png

654638706.png

Na 3 roznych serverach! A te sterowniki ta skad pobrac?? Jakas rada?

watpie czy router ma problemy z przepuszczaniem lacza o predkosci maksymalnej 2 mb/s. sciaganie jest rozne, zalezy z jakiej strony pobierasz. ping to szybkosc reakcji neta wiec to nie ma nic do szybkosci sciagania czy wysylania. neostrada nie slynie z najlepszych predkosci i cen.

porownaj ceny z upc. za 75zł masz juz 8mb a jezeli jestes z wawy to za 75zl masz 15mb

http://www.upc.pl/internet/

pozdrawiam

To nie wina sterowników, tylko kochanej tepsy:-) jeżeli na speed testach masz nadal 1mb tzn że nie zostałeś przełączony na 2mb, dzwonisz do tp, zgłaszasz że nadal masz 1mb i powinni to zrobić do 48h…

tak dla pewności możesz sobie w wierszu poleceń wpisać polecenie netstat i sprawdzić jaką masz ilość połączeń wychodzących z kompa, tak do 6 to jest git (oczywiście kiedy wpisujesz to polecenie, torrenty i inne programosy ściągające coś z neta muszą być wyłączone, gg, tleny też)

pozdro

Mam 3 polaczenia, a dlaczego moj kumpel na 1Mb osiaga pingi i predkosc pobierania wieksza niz ja na 2Mb?? To nie zalezy od tego routera?

Twój kumpel ma inne pingi dlatego, że znajduję się bliżej centralki ( na infolini też możesz zapytać jak daleko jesteś)

jeżeli ty jestes w odległości powiedzmy 100m, a Twoj kumpel w odl 70m, to siłą rzeczy będzie miał lepsze parametry:-) tutaj router ma mniejsze znaczenie…

Czytalem gdzies, ze neostrada niby daje juz to 2Mb ale ta predkosc jest taka sama jak 1Mb, i dopiero zwiekszaja to jak umowa sie zacznie a zaczyna sie od 22 lutego 2010r.! Moze do nich zadzwonie, moj kolega mi mowil, ze zadzwonil kiedys do nich, i ich powyzywal torszke to na drugi dzien odrazu net o wiele szybciej chodzil! Moze dlatego :D:D A macie jeszcze jakies propozycje?

maciek23111993 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoim poście.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.